Name of the Match |
League / Tournament |
Country |
Match Result |
started on |
Match Detail |
SC Horta - SL Benfica |
Primeira Divisao |
17 : 29 |
03/11/18 22:00 |
||
Arsenal C.Devesa - ADA Maia/ISMAI |
Primeira Divisao |
23 : 30 |
03/11/18 22:00 |
||
Bourg-de-Péage Drôme - Fleury |
Division 1. Women |
33 : 27 |
03/11/18 20:30 |
||
Saint-Marcel Vernon - Chartres |
Division 2 Men |
21 : 26 |
03/11/18 20:30 |
||
S.D. Teucro - Angel Ximenez-Puente Genil |
Liga Asobal |
31 : 34 |
03/11/18 20:30 |
||
KH-7 BM. Granollers - Prosetecnisa Zuazo |
Division de Honor Women Gr.A |
27 : 26 |
03/11/18 20:30 |
||
Alpla HC Hard - Moser Medical Krems |
Handball League Austria |
28 : 26 |
03/11/18 20:20 |
||
KV Sasja HC - FIQAS Aalsmeer |
BeNe League |
30 : 29 |
03/11/18 20:15 |
||
Callant Tongeren - HV Quintus |
BeNe League |
33 : 19 |
03/11/18 20:15 |
||
HC Vise BM - Targos Bevo HC |
BeNe League |
29 : 29 |
03/11/18 20:15 |
||
RK Vogosca - Maglaj |
Premijer League BiH |
32 : 26 |
03/11/18 20:00 |
||
RK Gorazde - RK Konjuh |
Premijer League BiH |
29 : 22 |
03/11/18 20:00 |
||
NAAL Passos Manuel - CS Madeira |
Primeira Divisao Feminina |
25 : 21 |
03/11/18 20:00 |
||
Rocasa Gran Canaria Ace - Clinicas Rincon Malaga Costa Del Sol |
Division de Honor Women Gr.A |
23 : 28 |
03/11/18 20:00 |
||
Naturhouse La Rioja - AT.Valladolid |
Liga Asobal |
29 : 32 |
03/11/18 20:00 |
||
BM. Porrino - Balonmano Bera Bera |
Division de Honor Women Gr.A |
25 : 28 |
03/11/18 20:00 |
||
Reale Ademar Leon - Wacker Thun |
Champions League Men Gr.D |
24 : 21 |
03/11/18 20:00 |
||
JMS Hurry-Up - Qubic Achilles Bocholt |
BeNe League |
28 : 35 |
03/11/18 20:00 |
||
MRK Sloga - RK Slavija |
Premijer League BiH |
32 : 27 |
03/11/18 20:00 |
||
Alavarium/Love Tiles - Juve Lis |
Primeira Divisao Feminina |
24 : 23 |
03/11/18 19:30 |
||
Sesvete - GRK Varazdin 1930 |
Premijer Liga |
32 : 26 |
03/11/18 19:30 |
||
MRK Umag - Dubrava |
Premijer Liga |
33 : 30 |
03/11/18 19:30 |
||
Herning-Ikast Håndbold - Team Tvis Holstebro |
Handball League Women |
27 : 26 |
03/11/18 19:30 |
||
Helvetia Anaitasuna - GlobalCaja Ciudad Encantada |
Liga Asobal |
20 : 20 |
03/11/18 19:30 |
||
Amenabar Zke - Zumosol ARS Palma del Rio |
Division de Honor Plata Gr.A |
28 : 22 |
03/11/18 19:30 |
||
TV Großwallstadt - Wilhelmshavener HV |
2. Bundesliga |
30 : 22 |
03/11/18 19:30 |
||
TuS Ferndorf - TuS N-Lübbecke |
2. Bundesliga |
22 : 19 |
03/11/18 19:30 |
||
Sporting CP - TATRAN Presov |
Champions League Men Gr.C |
26 : 28 |
03/11/18 19:30 |
||
IFK Kristianstad - Montpellier |
Champions League Men Gr.A |
29 : 29 |
03/11/18 19:30 |
||
ASV Hamm-Westfalen - HSG Nordhorn-Lingen |
2. Bundesliga |
22 : 25 |
03/11/18 19:15 |
||
Colégio João Barros - JAC-Alcanena |
Primeira Divisao Feminina |
27 : 22 |
03/11/18 19:00 |
||
HV KRAS/Volendam - Sporting Nelo |
BeNe League |
27 : 25 |
03/11/18 19:00 |
||
RK Gracanica - RK Loko Brcko |
Premijer League BiH |
38 : 25 |
03/11/18 19:00 |
||
RK Dol Tki Hrastnik - Maribor Branik |
1. NLB Liga |
25 : 25 |
03/11/18 19:00 |
||
Jeruzalem Ormoz - Koper 2013 |
1. NLB Liga |
26 : 27 |
03/11/18 19:00 |
||
OCI/Limburg - Initia Hasselt |
BeNe League |
30 : 24 |
03/11/18 19:00 |
||
RK Derventa - RK Leotar |
Premijer League BiH |
25 : 28 |
03/11/18 19:00 |
||
HC Bosna Visoko - RK Sloga Doboj |
Premijer League BiH |
27 : 24 |
03/11/18 19:00 |
||
RK Rudar Kostolac - Obilic Beograd |
Super Rukometna Liga Gr.A |
29 : 32 |
03/11/18 19:00 |
||
RK Mokra Gora - RK Sloga |
Super Rukometna Liga Gr.A |
38 : 16 |
03/11/18 19:00 |
||
Vinkovci - RK Zamet Rijeka |
Premijer Liga |
26 : 24 |
03/11/18 19:00 |
||
Gorica - Rudar |
Premijer Liga |
25 : 25 |
03/11/18 19:00 |
||
Aula Cultural - Helvtia BM. Alcobendas |
Division de Honor Women Gr.A |
28 : 26 |
03/11/18 19:00 |
||
BSV Bern Muri - RTV 1879 Basel |
NLA |
40 : 28 |
03/11/18 19:00 |
||
RK Krim Mercator - HC Podravka Vegeta |
Champions League Women Gr.C |
27 : 20 |
03/11/18 19:00 |
||
SSV Dornbirn Schoren - BW Feldkirch |
WHA Women |
27 : 24 |
03/11/18 19:00 |
||
HSG Holding Graz - SC kelag Ferlach |
Handball League Austria |
31 : 29 |
03/11/18 19:00 |
||
HC Linz AG - ULZ Sparkasse Schwaz |
Handball League Austria |
28 : 33 |
03/11/18 19:00 |
||
Boa Hora FC - CF Os Belenenses |
Primeira Divisao |
24 : 25 |
03/11/18 19:00 |
||
AA Avanca - CCR Fermentoes |
Primeira Divisao |
25 : 21 |
03/11/18 19:00 |
||
Eskilstuna Guif - Redbergslids IK |
Elitserien |
23 : 32 |
03/11/18 19:00 |
||
HC Borec - HC Eurofarm Rabotnik |
Superliga |
18 : 41 |
03/11/18 19:00 |
||
UHC Eggenburg - Uhlz Perchtoldsdorf |
WHA Women |
29 : 30 |
03/11/18 19:00 |
||
Hypo NÖ 1 - UHC Müllner Bau Stockerau |
WHA Women |
28 : 23 |
03/11/18 19:00 |
||
HIB Handball Graz - Wr.Neustadt |
WHA Women |
28 : 22 |
03/11/18 19:00 |
||
Viveros Herol BM. Nava - Handbol Bordils |
Division de Honor Plata Gr.A |
30 : 21 |
03/11/18 18:30 |
||
BM. Torrelavega - BM. Santona |
Division de Honor Plata Gr.A |
27 : 26 |
03/11/18 18:30 |
||
RK Metaloplastika - ORK Samot 65 |
Super Rukometna Liga Gr.A |
29 : 26 |
03/11/18 18:30 |
||
Bækkelaget Håndball Elite 2 - Bravo |
2.Division Men adv 1 |
34 : 22 |
03/11/18 18:30 |
||
Spójnia Gdynia - MKS Calisia Kalisz |
Ekstraklasa |
28 : 24 |
03/11/18 18:30 |
||
BM. Alarcos Ciudad Real - MMT Seguros Zamora |
Division de Honor Plata Gr.A |
30 : 26 |
03/11/18 18:30 |
||
RK Dinamo Pancevo - RK Kikinda |
Super Rukometna Liga Gr.A |
31 : 22 |
03/11/18 18:00 |
||
Krka - Dobova |
1. NLB Liga |
35 : 28 |
03/11/18 18:00 |
||
HC START Nove Zamky - SKP Bratislava |
Extraliga |
27 : 23 |
03/11/18 18:00 |
||
MSK Povazska Bystrica - TJ Strojar Malacky |
Extraliga |
43 : 26 |
03/11/18 18:00 |
||
HKM Slovan Duslo Sala - HK Topolcany |
Extraliga |
27 : 34 |
03/11/18 18:00 |
||
Struga - H.C. Pelister 08 |
Superliga |
23 : 27 |
03/11/18 18:00 |
||
Ipress Center-Vac - Eszterhazy KFSC GloboSyS |
1. Division Women |
36 : 18 |
03/11/18 18:00 |
||
HC Radovish - HC Prolet 62 |
Superliga |
31 : 37 |
03/11/18 18:00 |
||
KPR Jelenia Gora - MKS Piotrcovia Piotrkow Trybunalski |
Ekstraklasa Women |
26 : 23 |
03/11/18 18:00 |
||
MKS Piotrkowianin Trybunalski - MMTS Kwidzyn |
Ekstraklasa |
22 : 25 |
03/11/18 18:00 |
||
HBC Ronal Jicin - Talent M.A.T. Plzen |
Extraliga |
29 : 20 |
03/11/18 18:00 |
||
Elche C.F. Mustang - H. Canyamelar Valencia |
Division de Honor Women Gr.A |
30 : 20 |
03/11/18 18:00 |
||
Dunaujvarosi Kohasz KA - MTK-Budapest |
1. Division Women |
28 : 21 |
03/11/18 18:00 |
||
BM Cisne - Fertiberia Puerto Sagunto |
Division de Honor Plata Gr.A |
32 : 30 |
03/11/18 18:00 |
||
Roskilde Håndbold II - Herlev/Hjorten Håndbold W |
Region Ost 2. Div Women Pulje 3 |
22 : 16 |
03/11/18 18:00 |
||
Elverum 2 - NTNUI Håndball |
2.Division Men adv 4 |
33 : 29 |
03/11/18 18:00 |
||
Balatonfuredi KSE - Cegledi KKSE |
1. Division |
30 : 25 |
03/11/18 18:00 |
||
Ferencvárosi TC - B.Braun Gyongyos |
1. Division |
34 : 21 |
03/11/18 18:00 |
||
Eger SBS Eszterhazy - Dabas VSE KC |
1. Division |
29 : 25 |
03/11/18 18:00 |
||
CYEB Budakalasz - Csurgoi KK |
1. Division |
22 : 24 |
03/11/18 18:00 |
||
BM. Sinfin - Frigorificos Morrazo Cangas |
Liga Asobal |
25 : 21 |
03/11/18 18:00 |
||
Orlen Wisla Plock - Dinamo Bucuresti |
Champions League Men Gr.D |
29 : 28 |
03/11/18 18:00 |
||
Fivers WAT Margareten - Bregenz Handball |
Handball League Austria |
23 : 28 |
03/11/18 18:00 |
||
Baník Most - HC Plzen |
WHIL Women |
37 : 25 |
03/11/18 18:00 |
||
DHC Sokol Poruba Ostrava - Bemaco Presov |
WHIL Women |
35 : 22 |
03/11/18 18:00 |
||
Fraikin BM. Granollers - BM. Huesca |
Liga Asobal |
23 : 17 |
03/11/18 17:45 |
||
Viborg HK - Hornbæk SF 2 |
Judsk HB Forbund 2. Div Herrer Pulje 1 |
24 : 24 |
03/11/18 17:30 |
||
IUVENTA Michalovce - DHC Slavia Praha |
WHIL Women |
32 : 26 |
03/11/18 17:30 |
||
DHK Zora Olomouc - HC Zlin |
WHIL Women |
25 : 28 |
03/11/18 17:30 |
||
Feve Gijon W - Mecalia Atl. Guardes |
Division de Honor Women Gr.A |
32 : 29 |
03/11/18 17:30 |
||
Kadetten Schaffhausen - GC Amicitia Zürich |
NLA |
29 : 24 |
03/11/18 17:30 |
||
Nantes - PPD Zagreb |
Champions League Men Gr.B |
23 : 20 |
03/11/18 17:30 |
||
MRK Vardar Skopje - HC Meshkov Brest |
Champions League Men Gr.A |
30 : 23 |
03/11/18 17:30 |
||
Foivos - A.E.K. Athens |
A1 Men |
22 : 32 |
03/11/18 17:00 |
||
Drama - Olympiacos SFP |
A1 Men |
28 : 32 |
03/11/18 17:00 |
||
Aeropos Edessas - X.A.N. Thessaloniki |
A1 Men |
20 : 21 |
03/11/18 17:00 |
||
KPR Kobierzyce - KSS Kielce |
Ekstraklasa Women |
34 : 25 |
03/11/18 17:00 |
||
EKS Start Elblag - KPR Ruch Chorzow |
Ekstraklasa Women |
28 : 23 |
03/11/18 17:00 |
||
Aris Nikaias - Diomidis Argos |
A1 Men |
18 : 17 |
03/11/18 17:00 |
© 2011 - 2024 the-handball-results.com - Sitemap - 18+ Play responsibly, visit www.begambleaware.org |
|