Name of the Match |
League / Tournament |
Country |
Match Result |
started on |
Match Detail |
NAAL Passos Manuel - Maiastars |
Primeira Divisao Feminina Playouts |
23 : 21 |
04/05/19 22:00 |
||
ARC Alpendorada - Juve Lis |
Primeira Divisao Feminina 5-8th Playoff |
25 : 26 |
04/05/19 22:00 |
||
AC Fafe - Arsenal C.Devesa |
Andebol 1 Playouts |
30 : 20 |
04/05/19 22:00 |
||
HC Erlangen - THW Kiel |
1. Bundesliga |
21 : 30 |
04/05/19 20:30 |
||
RK SVIŠ Ivancna Gorica - Jeruzalem Ormoz |
1. NLB Liga Relegations |
25 : 25 |
04/05/19 20:00 |
||
Besancon - Toulon |
Division 1. Women Playoffs |
28 : 26 |
04/05/19 20:00 |
||
Bourg-de-Péage Drôme - Issy Paris |
Division 1. Women Playouts |
25 : 30 |
04/05/19 20:00 |
||
Urbanscape Loka - Riko Ribnica |
1. NLB Liga Playoffs |
23 : 31 |
04/05/19 20:00 |
||
RK Rudan Labin - Rudar |
Premijer Liga Relegation |
31 : 24 |
04/05/19 20:00 |
||
AT.Valladolid - S.D. Teucro |
Liga Asobal |
38 : 26 |
04/05/19 20:00 |
||
ASS Assomada - CS Madeira |
Primeira Divisao Feminina 5-8th Playoff |
31 : 23 |
04/05/19 19:30 |
||
H. Canyamelar Valencia - Balonmano Bera Bera |
Division de Honor Women Gr.A |
24 : 39 |
04/05/19 19:30 |
||
TuS Ferndorf - EHV Aue |
2. Bundesliga |
28 : 29 |
04/05/19 19:30 |
||
TV Nellingen - VfL Oldenburg |
Bundesliga Women |
30 : 32 |
04/05/19 19:30 |
||
Os Belenenses - FC Porto |
Primeira Divisao Championship Group |
26 : 33 |
04/05/19 19:30 |
||
TV Großwallstadt - VfL Eintracht Hagen |
2. Bundesliga |
32 : 24 |
04/05/19 19:30 |
||
DJK Rimpar Wölfe - HSG Nordhorn-Lingen |
2. Bundesliga |
17 : 25 |
04/05/19 19:30 |
||
Amenabar Zke - Acanor Atletico Novas |
Division de Honor Plata Gr.A |
30 : 25 |
04/05/19 19:30 |
||
F.C. Barcelona - Nantes |
Champions League Men 1/4 Finals |
29 : 26 |
04/05/19 19:30 |
||
ASV Hamm-Westfalen - TSV Bayer Dormagen |
2. Bundesliga |
29 : 28 |
04/05/19 19:15 |
||
RK Mokra Gora - RK Rudar Kostolac |
Super Rukometna Liga Playouts |
29 : 22 |
04/05/19 19:00 |
||
JAC-Alcanena - CA Leça |
Primeira Divisao Feminina Playouts |
27 : 29 |
04/05/19 19:00 |
||
HC Bosna Visoko - RK Borac Banja Luka |
Premijer League BiH |
29 : 24 |
04/05/19 19:00 |
||
MRK Sloga - RK Loko Brcko |
Premijer League BiH |
27 : 25 |
04/05/19 19:00 |
||
RK Gorazde - HMRK Zrinjski |
Premijer League BiH |
32 : 28 |
04/05/19 19:00 |
||
RK Sloga Doboj - RK Vogosca |
Premijer League BiH |
36 : 32 |
04/05/19 19:00 |
||
RK Slavija - Maglaj |
Premijer League BiH |
28 : 23 |
04/05/19 19:00 |
||
RK Leotar - RK Konjuh |
Premijer League BiH |
27 : 30 |
04/05/19 19:00 |
||
RK Derventa - RK Gracanica |
Premijer League BiH |
21 : 26 |
04/05/19 19:00 |
||
CCR Fermentoes - AA Avanca |
Andebol 1 Playouts |
25 : 22 |
04/05/19 19:00 |
||
VfL Lübeck-Schwartau - TUSEM Essen |
2. Bundesliga |
31 : 26 |
04/05/19 19:00 |
||
SG BBM Bietigheim - BV Borussia 09 Dortmund |
Bundesliga Women |
38 : 30 |
04/05/19 19:00 |
||
RK Nexe - Vinkovci |
Premijer Liga Championship |
33 : 25 |
04/05/19 19:00 |
||
MRK Umag - RK Porec |
Premijer Liga Championship |
24 : 29 |
04/05/19 19:00 |
||
HSV Hamburg - HSC 2000 Coburg |
2. Bundesliga |
30 : 24 |
04/05/19 19:00 |
||
Handbol Bordils - BM Cisne |
Division de Honor Plata Gr.A |
19 : 18 |
04/05/19 19:00 |
||
GlobalCaja Ciudad Encantada - Angel Ximenez-Puente Genil |
Liga Asobal |
36 : 29 |
04/05/19 19:00 |
||
Dobova - Krka |
1. NLB Liga Relegations |
37 : 31 |
04/05/19 19:00 |
||
BM. Villa de Aranda - Sant Marti Adrianenc |
Division de Honor Plata Gr.A |
29 : 26 |
04/05/19 19:00 |
||
HC Linz AG - Union Leoben |
Handball League Austria Playout |
33 : 31 |
04/05/19 19:00 |
||
Alpla HC Hard - ULZ Sparkasse Schwaz |
Handball League Austria Playoff |
25 : 15 |
04/05/19 19:00 |
||
HIB Handball Graz - UHC Müllner Bau Stockerau |
WHA Women |
26 : 25 |
04/05/19 19:00 |
||
Uhlz Perchtoldsdorf - St. Polten |
WHA Women |
28 : 19 |
04/05/19 19:00 |
||
Wr.Neustadt - ATV Trofaiach |
WHA Women |
38 : 26 |
04/05/19 19:00 |
||
UHC Eggenburg - BW Feldkirch |
WHA Women |
30 : 20 |
04/05/19 19:00 |
||
SSV Dornbirn Schoren - Hypo NÖ 1 |
WHA Women |
19 : 37 |
04/05/19 19:00 |
||
Colégio Gaia - Madeira SAD |
Primeira Divisao Feminina Playoffs |
30 : 28 |
04/05/19 18:30 |
||
RK Metaloplastika - RK Zeleznicar 1949 |
Super Rukometna Liga Winner Stage |
24 : 22 |
04/05/19 18:30 |
||
BM Antequera Dolmenes - BM. Santona |
Division de Honor Plata Gr.A |
25 : 24 |
04/05/19 18:30 |
||
Viveros Herol BM. Nava - BM. Torrelavega |
Division de Honor Plata Gr.A |
25 : 27 |
04/05/19 18:30 |
||
Tertnes - Storhamar |
Eliteserien Women Playoff |
33 : 30 |
04/05/19 18:15 |
||
IFK Kristianstad - Alingsås HK |
Elitserien Playoffs |
25 : 29 |
04/05/19 18:10 |
||
HC Sporta Hlohovec - SKP Bratislava |
Extraliga 5-8 |
31 : 29 |
04/05/19 18:00 |
||
MHK Piešťany - HK Topolcany |
Extraliga 5-8 |
24 : 30 |
04/05/19 18:00 |
||
Colégio João Barros - Alavarium/Love Tiles |
Primeira Divisao Feminina Playoffs |
23 : 25 |
04/05/19 18:00 |
||
Zumosol ARS Palma del Rio - Fertiberia Puerto Sagunto |
Division de Honor Plata Gr.A |
19 : 35 |
04/05/19 18:00 |
||
TATRAN Presov - HC START Nove Zamky |
Extraliga Playoffs |
44 : 19 |
04/05/19 18:00 |
||
RK Zamet Rijeka - Sesvete |
Premijer Liga Relegation |
33 : 29 |
04/05/19 18:00 |
||
PGE Stal Mielec - Gaz-System Pogon Szczecin |
Ekstraklasa Playout |
25 : 27 |
04/05/19 18:00 |
||
MSK Povazska Bystrica - HKM Slovan Duslo Sala |
Extraliga Playoffs |
31 : 25 |
04/05/19 18:00 |
||
Maribor Branik - Gorenje Velenje |
1. NLB Liga Playoffs |
22 : 28 |
04/05/19 18:00 |
||
Ipress Center-Vac - Alba Fehervar KC |
1. Division Women |
33 : 23 |
04/05/19 18:00 |
||
HC Gumarny Zubri - Handball KP Brno |
ZUBR Extraliga Playouts |
34 : 26 |
04/05/19 18:00 |
||
Mezokovesdi KC - Vecses |
1. Division |
31 : 26 |
04/05/19 18:00 |
||
Grundfos Tatabanya KC - Cegledi KKSE |
1. Division |
28 : 23 |
04/05/19 18:00 |
||
Eger SBS Eszterhazy - CYEB Budakalasz |
1. Division |
26 : 30 |
04/05/19 18:00 |
||
BM. Porrino - Morvedre |
Division de Honor Women Gr.A |
23 : 20 |
04/05/19 18:00 |
||
Dunaujvarosi Kohasz KA - Budaors |
1. Division Women |
24 : 26 |
04/05/19 18:00 |
||
Gyori Audi ETO KC - Eszterhazy KFSC GloboSyS |
1. Division Women |
49 : 23 |
04/05/19 18:00 |
||
Bekescsaba ENKSE - MTK-Budapest |
1. Division Women |
30 : 34 |
04/05/19 18:00 |
||
WAT Atzgersdorf - MGA Fivers |
WHA Women |
32 : 22 |
04/05/19 18:00 |
||
Neckarsulmer Sport-Union - SV Union Halle-Neustadt |
Bundesliga Women |
33 : 25 |
04/05/19 18:00 |
||
Thüringer HC - TSV Bayer 04 Leverkusen |
Bundesliga Women |
29 : 26 |
04/05/19 18:00 |
||
BM. Sinfin - Naturhouse La Rioja |
Liga Asobal |
27 : 31 |
04/05/19 18:00 |
||
BM. Alcobendas - BM. Huesca |
Liga Asobal |
27 : 29 |
04/05/19 18:00 |
||
MKB Veszprem KC - SG Flensburg-Handewitt |
Champions League Men 1/4 Finals |
29 : 25 |
04/05/19 17:30 |
||
HSG Bensheim/Auerbach - HSG Bad Wildungen |
Bundesliga Women |
35 : 30 |
04/05/19 17:30 |
||
Frigorificos Morrazo Cangas - Reale Ademar Leon |
Liga Asobal |
27 : 27 |
04/05/19 17:30 |
||
Odesa handball - CSKA Kiev |
Superliga |
38 : 18 |
04/05/19 17:00 |
||
Tatran Litovel - TJ Cement Hranice |
ZUBR Extraliga Playouts |
38 : 34 |
04/05/19 17:00 |
||
KPR Kobierzyce - EKS Start Elblag |
Ekstraklasa Women Playoff |
24 : 29 |
04/05/19 17:00 |
||
HK A.S.A. Mesto Lovosice - SKP Frydek-Mistek |
ZUBR Extraliga Placement Matches |
30 : 35 |
04/05/19 17:00 |
||
HC Portovik Yuzhny - HC Motor Zaporozhye |
Superliga |
24 : 48 |
04/05/19 17:00 |
||
BM Servigroup Benidorm - Helvetia Anaitasuna |
Liga Asobal |
29 : 29 |
04/05/19 17:00 |
||
Elche C.F. Mustang - Helvtia BM. Alcobendas |
Division de Honor Women Gr.A |
24 : 29 |
04/05/19 17:00 |
||
HSG Blomberg-Lippe - TPSG FA Göppingen |
Bundesliga Women |
19 : 18 |
04/05/19 16:30 |
||
KH-7 BM. Granollers - Clinicas Rincon Malaga Costa Del Sol |
Division de Honor Women Gr.A |
24 : 24 |
04/05/19 16:30 |
||
F.C. Barcelona B - BM. Alarcos Ciudad Real |
Division de Honor Plata Gr.A |
25 : 30 |
04/05/19 16:30 |
||
SCM Gloria Buzau - CSM Bucuresti |
Liga Nationala Women |
29 : 21 |
04/05/19 16:30 |
||
Buxtehuder SV - TuS Metzingen |
Bundesliga Women |
22 : 25 |
04/05/19 16:00 |
||
Wybrzeże Gdańsk - MKS Calisia Kalisz |
Ekstraklasa Playout |
27 : 30 |
04/05/19 16:00 |
||
HC Dynamo-Victor - SKIF Krasnodar |
Superleague Playoffs |
14 : 29 |
04/05/19 16:00 |
||
AM Madeira - Águas Santas Milaneza |
Primeira Divisao Championship Group |
27 : 28 |
04/05/19 16:00 |
||
Universitatea Cluj - Râmnicu Vâlcea |
Liga Nationala Women |
17 : 27 |
04/05/19 16:00 |
||
HC Kaustik Volgograd - HC Dynamo Chelyabinsk |
Superleague Group B |
27 : 30 |
04/05/19 15:00 |
||
Ribe-Esbjerg HH - Mors-Thy Håndbold |
Handball League Men Playouts |
25 : 24 |
04/05/19 15:00 |
||
Lemvig-Thyborøn Håndbold - Kolding Håndboldklub |
Handball League Men Playouts |
28 : 26 |
04/05/19 15:00 |
||
Besiktas Mogaz - Selka Eskişehir Hentbol Spor |
Superliq |
40 : 30 |
04/05/19 15:00 |
||
Karsiyaka Belediyesi SK - Akdeniz Ü. Antalyaspor |
Superliq |
25 : 41 |
04/05/19 14:00 |
||
UKS PCM Koscierzyna - KPR Jelenia Gora |
Ekstraklasa Women Playouts |
31 : 29 |
04/05/19 14:00 |
© 2011 - 2024 the-handball-results.com - Sitemap - 18+ Play responsibly, visit www.begambleaware.org |
|