Name of the Match |
League / Tournament |
Country |
Match Result |
started on |
Match Detail |
ABC/UMinho - Colégio Gaia |
Primeira Divisao Feminina |
31 : 30 |
05/10/19 22:00 |
||
Boavista FC - SC Horta |
Primeira Divisao |
20 : 26 |
05/10/19 22:00 |
||
SL Benfica - Alavarium/Love Tiles |
Primeira Divisao Feminina |
30 : 28 |
05/10/19 21:00 |
||
MKB Veszprem KC - HC Meshkov Brest |
SEHA Liga |
32 : 23 |
05/10/19 20:45 |
||
Nantes LA - Nice |
Division 1. Women |
29 : 17 |
05/10/19 20:30 |
||
Dijon - Chambray Touraine |
Division 1. Women |
27 : 21 |
05/10/19 20:30 |
||
MMT Seguros Zamora - UCAM BM. Alcobendas |
Division de Honor Plata Gr.A |
24 : 25 |
05/10/19 20:30 |
||
Cordoba Handball - BM Cisne |
Division de Honor Plata Gr.A |
27 : 28 |
05/10/19 20:30 |
||
Sporting Nelo - Initia Hasselt |
BeNe League |
34 : 30 |
05/10/19 20:30 |
||
HSG Nordhorn-Lingen - SC DHfK Leipzig |
1. Bundesliga |
33 : 30 |
05/10/19 20:30 |
||
Die Eulen Ludwigshafen - TVB 1898 Stuttgart |
1. Bundesliga |
23 : 27 |
05/10/19 20:30 |
||
HC Vise BM - Handbal Houten |
BeNe League |
40 : 21 |
05/10/19 20:15 |
||
Qubic Achilles Bocholt - Wacker Thun |
EHF Cup Men |
34 : 33 |
05/10/19 20:15 |
||
Urbanscape Loka - Slovenj Gradec 2011 |
1. NLB Liga |
31 : 37 |
05/10/19 20:00 |
||
Handbol Bordils - Amenabar Zke |
Division de Honor Plata Gr.A |
23 : 22 |
05/10/19 20:00 |
||
Balonmano Salud Tenerife - BM. Porrino |
Division de Honor Women Gr.A |
24 : 24 |
05/10/19 20:00 |
||
Haukar - Valur |
Deild Women |
18 : 33 |
05/10/19 20:00 |
||
Riko Ribnica - SKA Minsk |
EHF Cup Men |
33 : 33 |
05/10/19 20:00 |
||
Madeira SAD - Juve Lis |
Primeira Divisao Feminina |
24 : 20 |
05/10/19 20:00 |
||
HSG Konstanz - EHV Aue |
2. Bundesliga |
30 : 27 |
05/10/19 20:00 |
||
GC Amicitia Zurich - HV Herzogenbuchsee |
Spar Premium League 1 Women |
21 : 36 |
05/10/19 20:00 |
||
ADA Maia/ISMAI - CF Os Belenenses |
Primeira Divisao |
36 : 31 |
05/10/19 20:00 |
||
CS Madeira - Colégio João Barros |
Primeira Divisao Feminina |
23 : 21 |
05/10/19 19:30 |
||
JKS Jaroslaw - EKS Start Elblag |
Ekstraklasa Women |
32 : 30 |
05/10/19 19:30 |
||
TuS Ferndorf - HSG Krefeld |
2. Bundesliga |
28 : 23 |
05/10/19 19:30 |
||
TV 05/07 Hüttenberg - DJK Rimpar Wölfe |
2. Bundesliga |
22 : 23 |
05/10/19 19:30 |
||
ThSV Eisenach - TUSEM Essen |
2. Bundesliga |
30 : 26 |
05/10/19 19:30 |
||
RK Gorazde - FK Drina |
Premijer League BiH |
31 : 25 |
05/10/19 19:30 |
||
ASV Hamm-Westfalen - VfL Lübeck-Schwartau |
2. Bundesliga |
31 : 24 |
05/10/19 19:15 |
||
Vipers Kristiansand - FTC-Rail Cargo Hungaria |
Champions League Woman Gr.A |
31 : 22 |
05/10/19 19:15 |
||
HC Radovish - HC Metalurg Skopje 2 |
Superliga |
49 : 34 |
05/10/19 19:00 |
||
Alpla HC Hard - Skjern Håndbold |
EHF Cup Men |
25 : 26 |
05/10/19 19:00 |
||
Aix - RK Porec |
EHF Cup Men |
38 : 26 |
05/10/19 19:00 |
||
ARC Alpendorada - ASS Assomada |
Primeira Divisao Feminina |
19 : 22 |
05/10/19 19:00 |
||
RK Dubrovnik - Vinkovci |
Premijer Liga |
27 : 30 |
05/10/19 19:00 |
||
Gorica - RK Bjelovar |
Premijer Liga |
25 : 25 |
05/10/19 19:00 |
||
HV KRAS/Volendam - HC AtomiX |
BeNe League |
37 : 32 |
05/10/19 19:00 |
||
Herpertz / BEVO HC - Callant Tongeren |
BeNe League |
30 : 29 |
05/10/19 19:00 |
||
Aula Cultural - Mecalia Atl. Guardes |
Division de Honor Women Gr.A |
27 : 26 |
05/10/19 19:00 |
||
Krka - Jeruzalem Ormoz |
1. NLB Liga |
23 : 24 |
05/10/19 19:00 |
||
Dobova - Trimo Trebnje |
1. NLB Liga |
32 : 35 |
05/10/19 19:00 |
||
RK Spartak Vojput - RK Crvena Zvezda |
Super Rukometna Liga Gr.A |
28 : 25 |
05/10/19 19:00 |
||
RK Rudar Kostolac - RK Novi Pazar |
Super Rukometna Liga Gr.A |
26 : 29 |
05/10/19 19:00 |
||
RK Partizan - RK Dubocica |
Super Rukometna Liga Gr.A |
25 : 26 |
05/10/19 19:00 |
||
ÅIFK - PIF |
SM Sarja |
26 : 25 |
05/10/19 19:00 |
||
BM. Villa de Aranda - Unio Esportiva Sarria |
Division de Honor Plata Gr.A |
27 : 29 |
05/10/19 19:00 |
||
Acanor Atletico Novas - F.C. Barcelona B |
Division de Honor Plata Gr.A |
31 : 23 |
05/10/19 19:00 |
||
MGA Fivers - SSV Dornbirn Schoren |
WHA Women |
31 : 27 |
05/10/19 19:00 |
||
OCI/Limburg-LIONS - JMS Hurry-Up |
BeNe League |
33 : 19 |
05/10/19 19:00 |
||
RK Konjuh - RK Leotar |
Premijer League BiH |
27 : 26 |
05/10/19 19:00 |
||
RK Iskra - RK Borac Banja Luka |
Premijer League BiH |
23 : 29 |
05/10/19 19:00 |
||
RK Gracanica - RK Izvidac |
Premijer League BiH |
23 : 18 |
05/10/19 19:00 |
||
Maglaj - MRK Sloga |
Premijer League BiH |
23 : 23 |
05/10/19 19:00 |
||
Angel Ximenez-Puente Genil - BM. Huesca |
Liga Asobal |
25 : 24 |
05/10/19 19:00 |
||
PPD Zagreb - HC Eurofarm Rabotnik |
SEHA Liga |
24 : 23 |
05/10/19 19:00 |
||
ZRK Buducnost - Brest Bretange |
Champions League Women Gr.C |
32 : 35 |
05/10/19 19:00 |
||
HSG Holding Graz - HC Linz AG |
Handball League Austria |
29 : 35 |
05/10/19 19:00 |
||
HIB Handball Graz - ATV Trofaiach |
WHA Women |
35 : 29 |
05/10/19 19:00 |
||
HSG Raiffeisen Bärnbach/Köflach - SG Handball West Wien |
Handball League Austria |
24 : 31 |
05/10/19 19:00 |
||
UHC Eggenburg - Hypo NÖ 1 |
WHA Women |
23 : 38 |
05/10/19 19:00 |
||
Rocasa Gran Canaria Ace - Clinicas Rincon Malaga Costa Del Sol |
Division de Honor Women Gr.A |
32 : 23 |
05/10/19 18:30 |
||
BM. Torrelavega - S.D. Teucro |
Division de Honor Plata Gr.A |
26 : 28 |
05/10/19 18:30 |
||
GlobalCaja Ciudad Encantada - Frigorificos Morrazo Cangas |
Liga Asobal |
32 : 23 |
05/10/19 18:30 |
||
Viveros Herol BM. Nava - Naturhouse La Rioja |
Liga Asobal |
27 : 31 |
05/10/19 18:30 |
||
Butel Skopje - ZTR Zaporozhye |
EHF Cup Men |
18 : 14 |
05/10/19 18:30 |
||
SC Magdeburg - Frisch Auf Göppingen |
1. Bundesliga |
30 : 21 |
05/10/19 18:30 |
||
ABC/UMinho - FC Porto |
Primeira Divisao |
29 : 32 |
05/10/19 18:30 |
||
RK Loko Brcko - RK Sloboda Tuzla |
Premijer League BiH |
29 : 27 |
05/10/19 18:00 |
||
Pazarspor - Kastomanu Bld. SK |
Superliq Women |
21 : 43 |
05/10/19 18:00 |
||
Kosice Crows - HK Topolcany |
Extraliga |
34 : 22 |
05/10/19 18:00 |
||
GC Amicitia Zürich - Kadetten Schaffhausen |
NLA |
19 : 35 |
05/10/19 18:00 |
||
BM. Alarcos Ciudad Real - BM Antequera Dolmenes |
Division de Honor Plata Gr.A |
27 : 25 |
05/10/19 18:00 |
||
Ciudad De Malaga - Zumosol ARS Palma del Rio |
Division de Honor Plata Gr.A |
29 : 24 |
05/10/19 18:00 |
||
KH Koprivnice - HC Gumarny Zubri |
Extraliga |
25 : 25 |
05/10/19 18:00 |
||
Gaz-System Pogon Szczecin - MMTS Kwidzyn |
Ekstraklasa |
27 : 24 |
05/10/19 18:00 |
||
HK Slovan Duslo Sala - DHC Sokol Poruba Ostrava |
WHIL Women |
24 : 19 |
05/10/19 18:00 |
||
HC Sporta Hlohovec W - Sokol Pisek |
WHIL Women |
20 : 31 |
05/10/19 18:00 |
||
Elche C.F. Mustang - Helvtia BM. Alcobendas |
Division de Honor Women Gr.A |
26 : 18 |
05/10/19 18:00 |
||
Metraco Zaglebie Lubin - Energa AZS Koszalin |
Ekstraklasa Women |
23 : 21 |
05/10/19 18:00 |
||
NMC Powen Zabrze - Maccabi Le Zion |
EHF Cup Men |
29 : 26 |
05/10/19 18:00 |
||
BM. Sinfin - Fertiberia Puerto Sagunto |
Liga Asobal |
30 : 29 |
05/10/19 18:00 |
||
RK Vojvodina - Reale Ademar Leon |
EHF Cup Men |
20 : 28 |
05/10/19 18:00 |
||
MKS Piotrkowianin Trybunalski - KS SPR Chrobry Głogów |
Ekstraklasa |
27 : 23 |
05/10/19 18:00 |
||
BM Servigroup Benidorm - Cuatro Rayas Valladolid |
Liga Asobal |
26 : 27 |
05/10/19 18:00 |
||
Sport36-Komlo - Grundfos Tatabanya KC |
1. Division |
20 : 24 |
05/10/19 18:00 |
||
MOL-Pick Szeged - Mezokovesdi KC |
1. Division |
40 : 19 |
05/10/19 18:00 |
||
Ferencvárosi TC - Oroshazi FKSE |
1. Division |
39 : 27 |
05/10/19 18:00 |
||
Eger SBS Eszterhazy - CYEB Budakalasz |
1. Division |
22 : 21 |
05/10/19 18:00 |
||
Dabas VSE KC - B.Braun Gyongyos |
1. Division |
24 : 31 |
05/10/19 18:00 |
||
UMF Afturelding - Valur Reykjavik |
N1 Deild |
26 : 25 |
05/10/19 18:00 |
||
AA Avanca - AM Madeira |
Primeira Divisao |
18 : 22 |
05/10/19 18:00 |
||
BW Feldkirch - Wr.Neustadt |
WHA Women |
22 : 23 |
05/10/19 18:00 |
||
Aris Nikaias - A.E.K. Athens |
A1 Men |
20 : 38 |
05/10/19 17:45 |
||
IUVENTA Michalovce - HK Sokol RMK Bánovce n/B |
WHIL Women |
46 : 20 |
05/10/19 17:30 |
||
Maribor Branik - Celje Pivovarna Lasko |
1. NLB Liga |
23 : 31 |
05/10/19 17:30 |
||
DHK Zora Olomouc - DHC Slavia Praha |
WHIL Women |
26 : 25 |
05/10/19 17:30 |
||
Uhlz Perchtoldsdorf - SC kelag Ferlach/Feldkirchen |
WHA Women |
30 : 30 |
05/10/19 17:30 |
||
HC Motor Zaporozhye - RK Nexe |
SEHA Liga |
33 : 31 |
05/10/19 17:15 |
||
Dobrogea Sud - Csurgoi KK |
EHF Cup Men |
22 : 24 |
05/10/19 17:00 |
||
KS Azoty Pulawy - Handball Esch |
EHF Cup Men |
31 : 28 |
05/10/19 17:00 |
© 2011 - 2024 the-handball-results.com - Sitemap - 18+ Play responsibly, visit www.begambleaware.org |
|