Name of the Match |
League / Tournament |
Country |
Match Result |
started on |
Match Detail |
HC Odorhei - Minaur Baia Mare |
Liga Nationala Men |
0 : 10 |
11/02/18 00:00 |
||
Académico FC - Maiastars |
Primeira Divisao Feminina |
25 : 25 |
10/02/18 22:00 |
||
HV Quintus - FIQAS Aalsmeer |
BeNe League |
20 : 34 |
10/02/18 20:55 |
||
St Amand les Eaux - Le Havre |
Coupe de France - Women |
30 : 24 |
10/02/18 20:30 |
||
Saint-Marcel Vernon - Billere Handball |
Division 2 Men |
18 : 27 |
10/02/18 20:30 |
||
Pontault Combault - Grand Besancon Doubs |
Division 2 Men |
24 : 23 |
10/02/18 20:30 |
||
Die Eulen Ludwigshafen - Füchse Berlin |
1. Bundesliga |
19 : 25 |
10/02/18 20:30 |
||
Bregenz Handball - Alpla HC Hard |
Handball League Austria Playoff |
21 : 23 |
10/02/18 20:25 |
||
KV Sasja HC - Sporting Nelo |
BeNe League |
30 : 26 |
10/02/18 20:15 |
||
Callant Tongeren - Initia Hasselt |
BeNe League |
25 : 37 |
10/02/18 20:15 |
||
Saint Raphael - Toulouse |
Coupe de France - Men |
39 : 27 |
10/02/18 20:00 |
||
Urbanscape Loka - Smartno |
1. NLB Liga |
34 : 24 |
10/02/18 20:00 |
||
Selestat Alsace - Istres Provence |
Division 2 Men |
26 : 27 |
10/02/18 20:00 |
||
HSG Konstanz - HC Rhein Vikings |
2. Bundesliga |
24 : 24 |
10/02/18 20:00 |
||
Handbol Bordils - BM Cisne |
Division de Honor Plata Gr.A |
30 : 26 |
10/02/18 20:00 |
||
Bidasoa Irun - Angel Ximenez-Puente Genil |
Liga Asobal |
27 : 23 |
10/02/18 20:00 |
||
Octeville sur Mer - Toulon |
Coupe de France - Women |
18 : 25 |
10/02/18 19:30 |
||
FC Porto - Águas Santas Milaneza |
Primeira Divisao |
32 : 25 |
10/02/18 19:30 |
||
Prosetecnisa Zuazo - Aula Cultural |
Division de Honor Women Gr.A |
28 : 28 |
10/02/18 19:30 |
||
MMT Seguros Zamora - Fertiberia Puerto Sagunto |
Liga Asobal |
23 : 23 |
10/02/18 19:30 |
||
BV Borussia 09 Dortmund - TSV Bayer 04 Leverkusen |
Bundesliga Women |
26 : 19 |
10/02/18 19:30 |
||
Wilhelmshavener HV - HC Elbflorenz Dresden |
2. Bundesliga |
26 : 21 |
10/02/18 19:30 |
||
CD Xico Andebol - AC Fafe |
Primeira Divisao |
25 : 23 |
10/02/18 19:00 |
||
CD São Bernardo - Arsenal C.Devesa |
Primeira Divisao |
29 : 29 |
10/02/18 19:00 |
||
Vinkovci - MRK Umag |
Premijer Liga |
29 : 21 |
10/02/18 19:00 |
||
RK Zamet Rijeka - RK Porec |
Premijer Liga |
31 : 22 |
10/02/18 19:00 |
||
Gorica - Sesvete |
Premijer Liga |
25 : 21 |
10/02/18 19:00 |
||
RK Sloga - Obilic Beograd |
Super Rukometna Liga Gr.A |
28 : 22 |
10/02/18 19:00 |
||
RK Mokra Gora - RK Rudar |
Super Rukometna Liga Gr.A |
23 : 20 |
10/02/18 19:00 |
||
ORK Samot 65 - RK Spartak Vojput |
Super Rukometna Liga Gr.A |
26 : 25 |
10/02/18 19:00 |
||
HV KRAS/Volendam - Qubic Achilles Bocholt |
BeNe League |
31 : 33 |
10/02/18 19:00 |
||
HSG Bad Wildungen - TPSG FA Göppingen |
Bundesliga Women |
28 : 31 |
10/02/18 19:00 |
||
TV Emsdetten - Dessau-Roßlauer HV |
2. Bundesliga |
30 : 26 |
10/02/18 19:00 |
||
Bergischer HC - Eintracht Hildesheim |
2. Bundesliga |
33 : 22 |
10/02/18 19:00 |
||
HC ece bulls Bruck - ULZ Sparkasse Schwaz |
Handball League Austria Playout |
23 : 24 |
10/02/18 19:00 |
||
SC kelag Ferlach - HSG Holding Graz |
Handball League Austria Playout |
29 : 31 |
10/02/18 19:00 |
||
RK Krim Mercator - Gyori Audi ETO KC |
Champions League Women Main Round Gr.1 |
21 : 32 |
10/02/18 19:00 |
||
Nice Cavigal Handball - Dijon Bourgogne |
Division 2 Men |
29 : 32 |
10/02/18 18:30 |
||
MKS Calisia Kalisz - Wybrzeże Gdańsk |
Ekstraklasa |
25 : 24 |
10/02/18 18:30 |
||
Korona Handball Kielce - KGHM Mertaco Zaglebie Lubin |
Ekstraklasa Women |
16 : 23 |
10/02/18 18:30 |
||
BM. Torrelavega - Ikasa BM Madrid |
Division de Honor Plata Gr.A |
28 : 22 |
10/02/18 18:30 |
||
BM Castellon - Balonmano Base Villaverde |
Division de Honor Women Gr.A |
26 : 25 |
10/02/18 18:30 |
||
RK Zeleznicar 1949 - RK Metaloplastika |
Super Rukometna Liga Gr.A |
22 : 24 |
10/02/18 18:30 |
||
Frigorificos Morrazo Cangas - BM Servigroup Benidorm |
Liga Asobal |
22 : 23 |
10/02/18 18:30 |
||
KS Gwardia Opole - Spójnia Gdynia |
Ekstraklasa |
33 : 24 |
10/02/18 18:30 |
||
Sjundea IF - ÅIFK |
SM Sarja |
33 : 25 |
10/02/18 18:15 |
||
ABC/Uminho - Os Belenenses |
Primeira Divisao |
25 : 18 |
10/02/18 18:00 |
||
F.C. Barcelona - MRK Vardar Skopje |
Champions League Men Gr.A |
29 : 28 |
10/02/18 18:00 |
||
KS SPR Chrobry Głogów - Gaz-System Pogon Szczecin |
Ekstraklasa |
28 : 19 |
10/02/18 18:00 |
||
Banovce W - Bemaco Presov |
WHIL Women |
25 : 29 |
10/02/18 18:00 |
||
RK Crvena Zvezda - RK Partizan |
Super Rukometna Liga Gr.A |
23 : 25 |
10/02/18 18:00 |
||
GC Amicitia Zürich - TSV Fortitudo Gossau |
NLA Relegation Round |
24 : 24 |
10/02/18 18:00 |
||
FyllingenBergen 2 - Falk Horten 2 |
2.Division Men adv 4 |
41 : 24 |
10/02/18 18:00 |
||
Elche C.F. Mustang - H. Canyamelar Valencia |
Division de Honor Women Gr.A |
25 : 18 |
10/02/18 18:00 |
||
Quabit BM. Guadalajara - S.D. Teucro |
Liga Asobal |
33 : 33 |
10/02/18 18:00 |
||
Zumosol ARS Palma del Rio - BM. Villa de Aranda |
Division de Honor Plata Gr.A |
24 : 16 |
10/02/18 18:00 |
||
Slovan Modra - HC Sporta Hlohovec |
Extraliga |
26 : 34 |
10/02/18 18:00 |
||
BM Los Dolmenes - Viveros Herol BM. Nava |
Division de Honor Plata Gr.A |
20 : 20 |
10/02/18 18:00 |
||
HKM Slovan Duslo Sala - SKP Bratislava |
Extraliga |
32 : 20 |
10/02/18 18:00 |
||
MKB Veszprem KC - Vaci KSE |
1. Division |
42 : 21 |
10/02/18 18:00 |
||
CYEB Budakalasz - Dabas VSE KC |
1. Division |
27 : 29 |
10/02/18 18:00 |
||
Balatonfuredi KSE - Csurgoi KK |
1. Division |
23 : 21 |
10/02/18 18:00 |
||
Kristiansand - Runar Sandefjord |
1. Division Men |
25 : 31 |
10/02/18 18:00 |
||
Haslum IL - Haugaland |
1. Division Men |
31 : 21 |
10/02/18 18:00 |
||
HC Gumarny Zubri - HC Dukla Praha |
Extraliga |
29 : 28 |
10/02/18 18:00 |
||
Strakonice - KH Koprivnice |
Extraliga |
27 : 27 |
10/02/18 18:00 |
||
HBC Ronal Jicin - Handball KP Brno |
Extraliga |
30 : 25 |
10/02/18 18:00 |
||
Krka - Slovan |
1. NLB Liga |
32 : 28 |
10/02/18 18:00 |
||
Maribor Branik - Trimo Trebnje |
1. NLB Liga |
27 : 30 |
10/02/18 18:00 |
||
Härnösands HK - IK Bolton |
Division 1 Norra Damer |
24 : 27 |
10/02/18 17:45 |
||
KPR Jelenia Gora - UKS PCM Koscierzyna |
Ekstraklasa Women |
34 : 34 |
10/02/18 17:30 |
||
Viking TIF - HK Herulf Moss |
1. Division Men |
37 : 29 |
10/02/18 17:30 |
||
UCAM BM. Alcobendas - Amenabar Zke |
Division de Honor Plata Gr.A |
37 : 22 |
10/02/18 17:30 |
||
HSG Bensheim/Auerbach - HSG Blomberg-Lippe |
Bundesliga Women |
27 : 30 |
10/02/18 17:30 |
||
DHK Zora Olomouc - HK Trencin |
WHIL Women |
27 : 23 |
10/02/18 17:30 |
||
IFK Kristianstad - Nantes |
Champions League Men Gr.A |
26 : 31 |
10/02/18 17:30 |
||
Panellinios GS - Filippos Verias |
A1 Men |
16 : 26 |
10/02/18 17:00 |
||
Drama - Diomidis Argos |
A1 Men |
22 : 26 |
10/02/18 17:00 |
||
Aeropos Edessas - Kamaterou |
A1 Men |
23 : 23 |
10/02/18 17:00 |
||
CSKA Kiev - HC Portovik Yuzhny |
Superliga |
34 : 22 |
10/02/18 17:00 |
||
OCI/Limburg - Targos Bevo HC |
BeNe League |
29 : 24 |
10/02/18 17:00 |
||
HK A.S.A. Mesto Lovosice - TJ Sokol Nove Veseli |
Extraliga |
40 : 22 |
10/02/18 17:00 |
||
EHV Aue - ASV Hamm-Westfalen |
2. Bundesliga |
28 : 29 |
10/02/18 17:00 |
||
GlobalCaja Ciudad Encantada - Reale Ademar Leon |
Liga Asobal |
21 : 24 |
10/02/18 17:00 |
||
BM. Alarcos Ciudad Real - BM. Sinfin |
Division de Honor Plata Gr.A |
22 : 27 |
10/02/18 17:00 |
||
KH-7 BM. Granollers - Puig d`en Valls |
Division de Honor Women Gr.A |
23 : 23 |
10/02/18 17:00 |
||
KPR Kobierzyce - SPR Pogon Baltica Szczecin |
Ekstraklasa Women |
25 : 26 |
10/02/18 17:00 |
||
MKS Selgros Lublin - EKS Start Elblag |
Ekstraklasa Women |
34 : 22 |
10/02/18 17:00 |
||
MMTS Kwidzyn - PGE Stal Mielec |
Ekstraklasa |
38 : 32 |
10/02/18 17:00 |
||
FTC-Rail Cargo Hungaria - SG BBM Bietigheim |
Champions League Women Main Round Gr.2 |
31 : 22 |
10/02/18 16:30 |
||
HK Country - IF Linköping |
Allsvenskan |
27 : 29 |
10/02/18 16:30 |
||
F.C. Barcelona B - Agustinos Alicante |
Division de Honor Plata Gr.A |
30 : 23 |
10/02/18 16:30 |
||
Backa HK - Vinslövs HK |
Division 1 Södra |
27 : 34 |
10/02/18 16:15 |
||
GOG Håndbold - Mors-Thy Håndbold |
Handball League Men |
31 : 22 |
10/02/18 16:10 |
||
Danubius Galati - CSM Roman |
Liga Nationala Women |
17 : 18 |
10/02/18 16:00 |
||
Grane Arendal - Follo HK Damer |
1. Division Women |
26 : 30 |
10/02/18 16:00 |
||
Rimbo HK - HK Varberg |
Allsvenskan |
28 : 32 |
10/02/18 16:00 |
||
IF Hellton 2 - H 65 Gordies HK |
Division 1 Södra Damer |
19 : 19 |
10/02/18 16:00 |
||
Sporting CP - ADA Maia/ISMAI |
Primeira Divisao |
35 : 18 |
10/02/18 16:00 |
||
Granitas Kaunas - HC Vilnius |
Rankikio Lyga |
33 : 29 |
10/02/18 16:00 |
© 2011 - 2024 the-handball-results.com - Sitemap - 18+ Play responsibly, visit www.begambleaware.org |
|