Name of the Match |
League / Tournament |
Country |
Match Result |
started on |
Match Detail |
HC AtomiX - Callant Tongeren |
BeNe League |
34 : 30 |
10/10/20 20:30 |
||
HBW Balingen-Weilstetten - TVB 1898 Stuttgart |
1. Bundesliga |
28 : 30 |
10/10/20 20:30 |
||
HSG Raiffeisen Bärnbach/Köflach - HC Linz AG |
Handball League Austria |
33 : 26 |
10/10/20 20:20 |
||
Initia Hasselt - Qubic Achilles Bocholt |
BeNe League |
22 : 28 |
10/10/20 20:15 |
||
HC Vise BM - OCI/Limburg-LIONS |
BeNe League |
0 : 0 |
10/10/20 20:15 |
||
Cordoba Handball - Amenabar Zke |
Division de Honor Plata Gr.B |
24 : 20 |
10/10/20 20:00 |
||
Balonmano Salud Tenerife - BM. Porrino |
Division de Honor Women Gr.B |
25 : 25 |
10/10/20 20:00 |
||
San Jose Obrero - Prosetecnisa Zuazo |
Division de Honor Women Gr.A |
22 : 30 |
10/10/20 20:00 |
||
Nimes - Creteil |
Division 1. |
22 : 25 |
10/10/20 20:00 |
||
Olympiacos SFP - Ionikos NF |
A1 Men |
33 : 20 |
10/10/20 20:00 |
||
HBC Saint Amand - Plan de Cuques |
Division 1. Women |
25 : 21 |
10/10/20 20:00 |
||
Bourg-de-Péage Drôme - Nice |
Division 1. Women |
31 : 21 |
10/10/20 20:00 |
||
Póvoa AC - Sporting CP |
Primeira Divisao |
22 : 33 |
10/10/20 20:00 |
||
Fivers WAT Margareten - HSG Holding Graz |
Handball League Austria |
40 : 28 |
10/10/20 20:00 |
||
DJK Rimpar Wölfe - TV 05/07 Hüttenberg |
2. Bundesliga |
29 : 22 |
10/10/20 19:30 |
||
SG BBM Bietigheim - TSV Bayer Dormagen |
2. Bundesliga |
25 : 26 |
10/10/20 19:30 |
||
ThSV Eisenach - TuS N-Lübbecke |
2. Bundesliga |
27 : 29 |
10/10/20 19:30 |
||
TuS Ferndorf - EHV Aue |
2. Bundesliga |
23 : 26 |
10/10/20 19:30 |
||
Wilhelmshavener HV - ASV Hamm-Westfalen |
2. Bundesliga |
24 : 27 |
10/10/20 19:30 |
||
RK Metaloplastika - RK Zeleznicar 1949 |
Super Rukometna Liga Gr.B |
27 : 27 |
10/10/20 19:00 |
||
Vinkovci - MRK Umag |
Premijer Liga |
25 : 30 |
10/10/20 19:00 |
||
Tremblay - Ivry |
Division 1. |
24 : 25 |
10/10/20 19:00 |
||
Mecalia Atl. Guardes - Atlantico Pereda |
Division de Honor Women Gr.A |
33 : 19 |
10/10/20 19:00 |
||
Riko Ribnica - Krka |
1. NLB Liga |
41 : 30 |
10/10/20 19:00 |
||
Kadetten Schaffhausen - Wacker Thun |
NLA |
36 : 20 |
10/10/20 19:00 |
||
Jeruzalem Ormoz - Celje Pivovarna Lasko |
1. NLB Liga |
30 : 37 |
10/10/20 19:00 |
||
HL Buchholz 08-Rosengarten - VfL Oldenburg |
Bundesliga Women |
21 : 25 |
10/10/20 19:00 |
||
GRK Varazdin 1930 - Sesvete |
Premijer Liga |
26 : 24 |
10/10/20 19:00 |
||
Dunkerque - Saint Raphael |
Division 1. |
24 : 25 |
10/10/20 19:00 |
||
Dubrava - RK Porec |
Premijer Liga |
31 : 30 |
10/10/20 19:00 |
||
Dobova - Istrabenz Plini Izola |
1. NLB Liga |
31 : 26 |
10/10/20 19:00 |
||
AD Sanjoanense - Vitória FC |
Primeira Divisao |
27 : 30 |
10/10/20 19:00 |
||
FC Gaia/Empril - CF Os Belenenses |
Primeira Divisao |
26 : 27 |
10/10/20 19:00 |
||
SC kelag Ferlach/Feldkirchen - HIB Handball Graz |
WHA Women |
36 : 29 |
10/10/20 19:00 |
||
SSV Dornbirn Schoren - BT Fuchse |
WHA Women |
21 : 24 |
10/10/20 19:00 |
||
Trapagran - BM Antequera Dolmenes |
Division de Honor Plata Gr.B |
28 : 28 |
10/10/20 18:50 |
||
Adesal Cordoba - Balonmano La Calzada |
Division de Honor Women Gr.B |
27 : 32 |
10/10/20 18:30 |
||
Frigorificos Morrazo Cangas - Fraikin BM. Granollers |
Liga Asobal |
23 : 33 |
10/10/20 18:30 |
||
ABC/UMinho - Boavista FC |
Primeira Divisao |
31 : 21 |
10/10/20 18:30 |
||
HSG Wetzlar - THW Kiel |
1. Bundesliga |
31 : 22 |
10/10/20 18:30 |
||
CSM Scolar Resita - CSM Fagaras |
Liga Nationala Men |
27 : 28 |
10/10/20 18:15 |
||
Ciudad De Malaga - BM. Alarcos Ciudad Real |
Division de Honor Plata Gr.B |
25 : 29 |
10/10/20 18:00 |
||
Obilic Beograd - RK Rudar Kostolac |
Super Rukometna Liga Gr.B |
24 : 27 |
10/10/20 18:00 |
||
SKP Bratislava - Kosice Crows |
Extraliga |
23 : 30 |
10/10/20 18:00 |
||
RK Dubrovnik - Gorica |
Premijer Liga |
23 : 29 |
10/10/20 18:00 |
||
Clinicas Rincon Malaga Costa Del Sol - Aula Cultural |
Division de Honor Women Gr.A |
26 : 24 |
10/10/20 18:00 |
||
RK Vojvodina - RK Dinamo Pancevo |
Super Rukometna Liga Gr.A |
26 : 26 |
10/10/20 18:00 |
||
RK Proleter Zrenjanin - RK Partizan |
Super Rukometna Liga Gr.A |
30 : 34 |
10/10/20 18:00 |
||
RK Kikinda - RK Dubocica |
Super Rukometna Liga Gr.A |
25 : 27 |
10/10/20 18:00 |
||
Crvenka - RK Spartak Vojput |
Super Rukometna Liga Gr.A |
22 : 28 |
10/10/20 18:00 |
||
TV Endingen - GC Amicitia Zürich |
NLA |
25 : 23 |
10/10/20 18:00 |
||
MKS Perla Lublin - EKS Start Elblag |
Ekstraklasa Women |
30 : 29 |
10/10/20 18:00 |
||
HV Herzogenbuchsee - Yellow Winterthur |
Spar Premium League 1 Women |
22 : 20 |
10/10/20 18:00 |
||
HC Kriens-Luzern - TSV St. Otmar St. Gallen |
NLA |
24 : 21 |
10/10/20 18:00 |
||
VfL Gummersbach - TuS Fürstenfeldbruck |
2. Bundesliga |
40 : 25 |
10/10/20 18:00 |
||
HSG Bensheim/Auerbach - HSG Bad Wildungen |
Bundesliga Women |
27 : 30 |
10/10/20 18:00 |
||
Vipers Kristiansand - CSM Bucuresti |
Champions League Woman Gr.A |
30 : 25 |
10/10/20 18:00 |
||
Gyori Audi ETO KC - HC Odense |
Champions League Women Gr.B |
32 : 25 |
10/10/20 18:00 |
||
ZRK Buducnost - Brest Bretange |
Champions League Women Gr.B |
22 : 22 |
10/10/20 18:00 |
||
Alpla HC Hard - Sparkasse Schwaz Handball Tirol |
Handball League Austria |
23 : 30 |
10/10/20 18:00 |
||
ADA Maia/ISMAI - Águas Santas Milaneza |
Primeira Divisao |
30 : 34 |
10/10/20 18:00 |
||
UHC Müllner Bau Stockerau - BW Feldkirch |
WHA Women |
30 : 30 |
10/10/20 18:00 |
||
LC Brühl Handball - GC Amicitia Zurich |
Spar Premium League 1 Women |
34 : 23 |
10/10/20 17:30 |
||
RTV 1879 Basel - BSV Bern Muri |
NLA |
28 : 29 |
10/10/20 17:30 |
||
Boa Hora FC - SC Horta |
Primeira Divisao |
22 : 22 |
10/10/20 17:30 |
||
Csurgoi KK - Oroshazi FKSE |
1. Division |
29 : 26 |
10/10/20 17:15 |
||
RK Radnicki - ORK Samot 65 |
Super Rukometna Liga Gr.B |
33 : 28 |
10/10/20 17:00 |
||
Puerto del Carmen - Balonmano Bera Bera |
Division de Honor Women Gr.A |
18 : 39 |
10/10/20 17:00 |
||
Pylaias - Drama |
A1 Men |
21 : 20 |
10/10/20 17:00 |
||
Aeropos Edessas - Zafirakis |
A1 Men |
27 : 23 |
10/10/20 17:00 |
||
Balonman Lalin - Handbol Bordils |
Division de Honor Plata Gr.A |
28 : 21 |
10/10/20 17:00 |
||
GF Kroppskultur Dam - Nacka HK |
Allsvenskan Damer |
33 : 18 |
10/10/20 17:00 |
||
HK A.S.A. Mesto Lovosice - SKP Frydek-Mistek |
Extraliga |
32 : 33 |
10/10/20 17:00 |
||
Reale Ademar Leon - BM. Sinfin |
Liga Asobal |
31 : 23 |
10/10/20 17:00 |
||
TJ Sokol Nove Veseli - TJ Cement Hranice |
Extraliga |
22 : 26 |
10/10/20 17:00 |
||
ØIF Arendal Elite - Nærbø |
Eliteserien Men |
32 : 23 |
10/10/20 17:00 |
||
SG Handball West Wien - Bregenz Handball |
Handball League Austria |
24 : 24 |
10/10/20 17:00 |
||
Uhlz Perchtoldsdorf - UHC Eggenburg |
WHA Women |
29 : 28 |
10/10/20 17:00 |
||
MYK Hentbol SK - Akdeniz Ü. Antalyaspor |
Superliq |
32 : 28 |
10/10/20 16:30 |
||
Sjundea IF - HC Tallinn |
SM Sarja |
26 : 25 |
10/10/20 16:30 |
||
Täby HBK - Gimonäs Umeå IF |
Division 1 Norra |
33 : 20 |
10/10/20 16:20 |
||
Tyresö Handboll - VästeråsIrsta HF |
Allsvenskan |
35 : 26 |
10/10/20 16:15 |
||
Aalborg Håndbold - GOG Håndbold |
Handball League Men |
33 : 33 |
10/10/20 16:10 |
||
Årsta AIK HF - Härnösands HK |
Division 1 Norra Damer |
38 : 7 |
10/10/20 16:00 |
||
IF Hellton Karlstad - HK Önnerediterna |
Division 1 Södra Damer |
26 : 22 |
10/10/20 16:00 |
||
ASK/LSPA - Jurmalas Sports |
Virsliga |
17 : 18 |
10/10/20 16:00 |
||
HK Torslanda Elit - Anderstorps SK |
Allsvenskan |
43 : 32 |
10/10/20 16:00 |
||
HIF Karlskrona - Rimbo HK Roslagen |
Allsvenskan |
36 : 36 |
10/10/20 16:00 |
||
AIK - Amo HK |
Allsvenskan |
27 : 36 |
10/10/20 16:00 |
||
Falk Horten - Kristiansand Topphåndball |
1. Division Men |
25 : 28 |
10/10/20 16:00 |
||
Aker Topphåndball - Flint Tønsberg |
Eliteserien Women |
23 : 27 |
10/10/20 16:00 |
||
Celtnieks Riga - SK Latgols |
Baltic League BHL Gr.A |
38 : 27 |
10/10/20 16:00 |
||
Dobeles Tenax - HK Ogre/Miandum |
Baltic League BHL Gr.A |
44 : 19 |
10/10/20 16:00 |
||
Vinslövs HK - Kärra HF |
Allsvenskan |
31 : 28 |
10/10/20 16:00 |
||
AA Avanca - SL Benfica |
Primeira Divisao |
25 : 34 |
10/10/20 16:00 |
||
OV Helsingborg - HK Varberg |
Elitserien |
29 : 30 |
10/10/20 16:00 |
||
Metz - RK Krim Mercator |
Champions League Woman Gr.A |
33 : 27 |
10/10/20 16:00 |
||
AM Madeira - FC Porto |
Primeira Divisao |
22 : 29 |
10/10/20 16:00 |
||
SPR Tarnow - Gaz-System Pogon Szczecin |
Ekstraklasa |
19 : 31 |
10/10/20 15:45 |
||
Mors-Thy Håndbold - Skanderborg Håndbold |
Handball League Men |
28 : 28 |
10/10/20 15:30 |
© 2011 - 2024 the-handball-results.com - Sitemap - 18+ Play responsibly, visit www.begambleaware.org |
|