Name of the Match |
League / Tournament |
Country |
Match Result |
started on |
Match Detail |
Nice - Issy Paris |
Division 1. Women Playoffs |
25 : 24 |
14/05/16 20:30 |
||
Besancon - Nantes LA |
Division 1. Women Playoffs |
26 : 24 |
14/05/16 20:30 |
||
Naturhouse La Rioja - BM. Villa de Aranda |
Liga Asobal |
40 : 27 |
14/05/16 20:30 |
||
BM. Huesca - Angel Ximenez-Puente Genil |
Liga Asobal |
31 : 22 |
14/05/16 20:30 |
||
Quabit BM. Guadalajara - GlobalCaja Ciudad Encantada |
Liga Asobal |
29 : 31 |
14/05/16 20:30 |
||
Carobels Cleba Leon - Jofemesa Oviedo BF |
Division de Honor Women Gr.A |
30 : 26 |
14/05/16 20:15 |
||
SG BBM Bietigheim - HSG Nordhorn-Lingen |
2. Bundesliga |
29 : 29 |
14/05/16 20:15 |
||
Madeira SAD - Alavarium/Love Tiles |
Primeira Divisao Feminina Playoffs |
21 : 20 |
14/05/16 20:00 |
||
ASS Assomada - NAAL Passos Manuel |
Primeira Divisao Feminina Playouts |
22 : 33 |
14/05/16 20:00 |
||
Urbanscape Loka - Maribor Branik |
1. NLB Liga Playoffs |
21 : 24 |
14/05/16 20:00 |
||
TV 1893 Neuhausen - VfL Eintracht Hagen |
2. Bundesliga |
30 : 30 |
14/05/16 20:00 |
||
Celje Pivovarna Lasko - Riko Ribnica |
1. NLB Liga Playoffs |
35 : 25 |
14/05/16 19:30 |
||
NAAL Passos Manuel - AA Avanca |
Primeira Divisao 5.-8. Place Playoffs |
30 : 29 |
14/05/16 19:30 |
||
Hypo NÖ 1 - ATV TDE Group Trofaiach |
WHA Women |
35 : 28 |
14/05/16 19:30 |
||
Zarauzko Eskubaloia - Mecalia Atl. Guardes |
Division de Honor Women Gr.A |
30 : 34 |
14/05/16 19:30 |
||
TuS Ferndorf - DJK Rimpar Wölfe |
2. Bundesliga |
25 : 25 |
14/05/16 19:30 |
||
Wilhelmshavener HV - TV Emsdetten |
2. Bundesliga |
29 : 32 |
14/05/16 19:30 |
||
HSC 2000 Coburg - HG Saarlouis |
2. Bundesliga |
28 : 23 |
14/05/16 19:30 |
||
BM. Porrino - Helvtia BM. Alcobendas |
Division de Honor Women Gr.A |
22 : 28 |
14/05/16 19:15 |
||
Santa Joana Maia - CA Leça |
Primeira Divisao Feminina 5-8th Playoff |
23 : 26 |
14/05/16 19:00 |
||
ARC Alpendorada - Juve Lis |
Primeira Divisao Feminina Playouts |
24 : 21 |
14/05/16 19:00 |
||
Koper 2013 - Gorenje Velenje |
1. NLB Liga Playoffs |
29 : 30 |
14/05/16 19:00 |
||
HC Gumarny Zubri - HK A.S.A. Mesto Lovosice |
ZUBR Extraliga Placement Matches |
34 : 30 |
14/05/16 19:00 |
||
St. Polten - UHC Admira Landhaus |
WHA Women |
31 : 26 |
14/05/16 19:00 |
||
MGA Fivers - SSV Dornbirn Schoren |
WHA Women |
30 : 26 |
14/05/16 19:00 |
||
BW Feldkirch - UHC Müllner Bau Stockerau |
WHA Women |
20 : 27 |
14/05/16 19:00 |
||
Prosetecnisa Zuazo - Balonmano Bera Bera |
Division de Honor Women Gr.A |
17 : 30 |
14/05/16 19:00 |
||
Aula Cultural - Clinicas Rincon Malaga Costa Del Sol |
Division de Honor Women Gr.A |
27 : 32 |
14/05/16 19:00 |
||
BM La Roca - Viveros Herol BM. Nava |
Division de Honor Plata Gr.A |
27 : 29 |
14/05/16 19:00 |
||
Juanfersa Grupo Fegar - Amenabar Zke |
Division de Honor Plata Gr.A |
32 : 26 |
14/05/16 19:00 |
||
Handbol Bordils - MMT Seguros Zamora |
Division de Honor Plata Gr.A |
30 : 28 |
14/05/16 19:00 |
||
Bidasoa Irun - AT.Valladolid |
Division de Honor Plata Gr.A |
24 : 29 |
14/05/16 19:00 |
||
Meridiano Antequera - BM. Alarcos Ciudad Real |
Division de Honor Plata Gr.A |
25 : 30 |
14/05/16 19:00 |
||
Zumosol ARS Palma del Rio - Real Grupo de Cultura Covadonga |
Division de Honor Plata Gr.A |
32 : 29 |
14/05/16 19:00 |
||
F.C. Barcelona B - UCAM BM. Alcobendas |
Division de Honor Plata Gr.A |
32 : 28 |
14/05/16 19:00 |
||
Academia Octavio - BM Cisne |
Division de Honor Plata Gr.A |
30 : 30 |
14/05/16 19:00 |
||
Bergischer HC - HSG Wetzlar |
1. Bundesliga |
27 : 21 |
14/05/16 19:00 |
||
VfL Gummersbach - HBW Balingen-Weilstetten |
1. Bundesliga |
26 : 24 |
14/05/16 19:00 |
||
RK Metaloplastika - RK Sloga |
Super Rukometna Liga Winner Stage |
27 : 27 |
14/05/16 18:30 |
||
Frigorificos Morrazo Cangas - Fertiberia Puerto Sagunto |
Liga Asobal |
21 : 24 |
14/05/16 18:30 |
||
Rocasa Gran Canaria Ace - H. Canyamelar Valencia |
Division de Honor Women Gr.A |
33 : 19 |
14/05/16 18:30 |
||
MKB Veszprem KC - MOL-Pick Szeged |
1. Division Playoffs |
30 : 29 |
14/05/16 18:15 |
||
CS Madeira - Maiastars |
Primeira Divisao Feminina 5-8th Playoff |
31 : 27 |
14/05/16 18:00 |
||
Colégio João Barros - Colégio Gaia |
Primeira Divisao Feminina Playoffs |
25 : 28 |
14/05/16 18:00 |
||
HBC Ronal Jicin - SKP Frydek-Mistek |
ZUBR Extraliga Placement Matches |
32 : 26 |
14/05/16 18:00 |
||
HKM Slovan Duslo Sala - HK Topolcany |
Extraliga Playoffs |
27 : 22 |
14/05/16 18:00 |
||
FC Porto - Sporting CP |
Primeira Divisao Championship Group |
33 : 25 |
14/05/16 18:00 |
||
Haukar - UMF Afturelding |
N1 Deild Championship Playoff |
41 : 42 |
14/05/16 18:00 |
||
HC Sporta Hlohovec - TATRAN Presov |
Extraliga Playoffs |
26 : 29 |
14/05/16 18:00 |
||
HCB OKD Karvina - HC Dukla Praha |
Extraliga Play-offs |
24 : 28 |
14/05/16 18:00 |
||
MTK-Budapest - Budaors |
Noi NB I Playoffs 9-12 |
29 : 19 |
14/05/16 18:00 |
||
Grundfos Tatabanya KC - Vaci KSE |
1. Division Playoffs |
25 : 19 |
14/05/16 18:00 |
||
KPR Ruch Chorzow - UKS PCM Koscierzyna |
Ekstraklasa Women Playouts |
21 : 28 |
14/05/16 18:00 |
||
MKS Olimpia Nowy Sacz - KPR Jelenia Gora |
Ekstraklasa Women Playouts |
21 : 32 |
14/05/16 18:00 |
||
HSG Blomberg-Lippe - BV Borussia 09 Dortmund |
Bundesliga Women |
21 : 27 |
14/05/16 18:00 |
||
HSG Bad Wildungen - TuS Metzingen |
Bundesliga Women |
25 : 31 |
14/05/16 18:00 |
||
TPSG FA Göppingen - TSV Bayer 04 Leverkusen |
Bundesliga Women |
34 : 25 |
14/05/16 18:00 |
||
SGH BW Rosengarten-Buchh. - SG BBM Bietigheim |
Bundesliga Women |
29 : 36 |
14/05/16 18:00 |
||
SVG Celle - VfL Oldenburg |
Bundesliga Women |
28 : 31 |
14/05/16 18:00 |
||
Füchse Berlin - Buxtehuder SV |
Bundesliga Women |
33 : 23 |
14/05/16 18:00 |
||
Elche C.F. Mustang - KH-7 BM. Granollers |
Division de Honor Women Gr.A |
32 : 31 |
14/05/16 18:00 |
||
Chambery - FRISCH AUF! Göppingen |
EHF Cup Men |
25 : 28 |
14/05/16 17:30 |
||
Fleury - Metz |
Division 1. Women Playoffs |
23 : 24 |
14/05/16 17:30 |
||
Vistal Gdynia - EKS Start Elblag |
Ekstraklasa Women Playoff |
22 : 21 |
14/05/16 17:00 |
||
MMTS Kwidzyn - KS Azoty Pulawy |
Ekstraklasa Playoffs |
28 : 27 |
14/05/16 17:00 |
||
Orlen Wisla Plock - KS Vive Tauron Kielce |
Ekstraklasa Playoffs |
25 : 27 |
14/05/16 17:00 |
||
HC Zlin - KH Koprivnice |
ZUBR Extraliga Playouts |
22 : 25 |
14/05/16 17:00 |
||
Handball KP Brno - Tatran Litovel |
ZUBR Extraliga Placement Matches |
27 : 32 |
14/05/16 17:00 |
||
Balmazujvarosi KK - Eger SBS |
Budapest Bank Ferfi Liga Playoffs 7-12 |
23 : 22 |
14/05/16 17:00 |
||
SPORT36-Komlo - Mezokovesdi KC |
Budapest Bank Ferfi Liga Playoffs 7-12 |
28 : 25 |
14/05/16 17:00 |
||
Larvik - Glassverket |
Eliteserien Women Playoff |
33 : 23 |
14/05/16 16:30 |
||
CSKA Kiev - ZTR |
Superliga |
21 : 28 |
14/05/16 16:30 |
||
AM Madeira Andebol - Águas Santas Milaneza |
Primeira Divisao 5.-8. Place Playoffs |
32 : 28 |
14/05/16 16:00 |
||
Targu-Jiu - HC Vaslui |
Liga Nationala Men Playouts |
25 : 25 |
14/05/16 16:00 |
||
Thüringer HC - HC Leipzig |
Bundesliga Women |
31 : 20 |
14/05/16 15:10 |
||
Trabzonspor - B.B. Ankara SK |
Superliq Playoff |
33 : 30 |
14/05/16 15:00 |
||
MKS Selgros Lublin - SPR Pogon Baltica Szczecin |
Ekstraklasa Women Playoff |
30 : 23 |
14/05/16 15:00 |
||
HC University-Neva Lesgafta - Permskie Medvedi |
Superleague Group A |
23 : 26 |
14/05/16 15:00 |
||
Fraikin BM. Granollers - Nantes |
EHF Cup Men |
26 : 27 |
14/05/16 14:45 |
||
Amasya Tasova YIBO SK - Besiktas JK |
Superliq Playoff |
27 : 33 |
14/05/16 14:00 |
||
HC Vilnius - Kauno Granitas-Gaja-Karys |
Rankikio Lyga Playoffs |
37 : 30 |
14/05/16 14:00 |
||
Alytaus Almeida-Stronglasas - Dragunas Klaipeda |
Rankikio Lyga Playoffs |
25 : 27 |
14/05/16 13:00 |
||
HC Energy - HC Locomotive |
Superleague Group B |
29 : 28 |
14/05/16 13:00 |
||
HC Stavropol - Ufa-Alisa |
Superleague Women 9-11 |
33 : 27 |
14/05/16 09:30 |
© 2011 - 2024 the-handball-results.com - Sitemap - 18+ Play responsibly, visit www.begambleaware.org |
|