Name of the Match |
League / Tournament |
Country |
Match Result |
started on |
Match Detail |
FH Hafnarfjardar - Selfoss |
N1 Deild Championship Playoff |
30 : 29 |
15/04/23 21:30 |
||
ADA Maia/ISMAI - Académico Viseu |
Primeira Divisao |
29 : 19 |
15/04/23 21:30 |
||
BM Servigroup Benidorm - REBI Balonmano Cuenca |
Liga Asobal |
20 : 26 |
15/04/23 21:30 |
||
Mecalia Atl. Guardes - Clinicas Rincon Malaga Costa Del Sol |
Division de Honor Women Gr.A |
27 : 24 |
15/04/23 21:00 |
||
Valence Handball - Villeurbanne |
Division 2 Men |
32 : 29 |
15/04/23 20:30 |
||
Pontault Combault - Sarrebourg Moselle |
Division 2 Men |
28 : 29 |
15/04/23 20:30 |
||
Saran Loiret Handball - Caen HB |
Division 2 Men |
39 : 26 |
15/04/23 20:30 |
||
Massy Essonne - Tremblay |
Division 2 Men |
26 : 30 |
15/04/23 20:30 |
||
JS Cherbourg Manche - Billere Handball |
Division 2 Men |
25 : 32 |
15/04/23 20:30 |
||
Grand Besancon - Grand Nancy |
Division 2 Men |
31 : 33 |
15/04/23 20:15 |
||
RK Izvidac - RK Krivaja |
Premijer League BiH |
34 : 27 |
15/04/23 20:00 |
||
HC Bosna Visoko - RK Gorazde |
Premijer League BiH |
31 : 34 |
15/04/23 20:00 |
||
RK Sloboda Tuzla - RK Gradacac |
Premijer League BiH |
33 : 23 |
15/04/23 20:00 |
||
Fraikin BM. Granollers - BM. Huesca |
Liga Asobal |
35 : 32 |
15/04/23 20:00 |
||
Nimes - Dunkerque |
Division 1. |
32 : 28 |
15/04/23 20:00 |
||
Bordeaux - Essahb Strasbourg |
Division 2 Men |
30 : 23 |
15/04/23 20:00 |
||
AM Madeira SAD - FC Gaia/Empril |
Primeira Divisao |
28 : 26 |
15/04/23 20:00 |
||
RK Leotar - RK Hercegovina |
Premijer League BiH |
32 : 26 |
15/04/23 19:00 |
||
Kreuzlingen - RTV 1879 Basel |
NLA Playouts |
38 : 36 |
15/04/23 19:00 |
||
Talent M.A.T. Plzen - HC Gumarny Zubri |
Extraliga Play-offs |
37 : 22 |
15/04/23 19:00 |
||
Balonmano La Calzada - Sporting La Rioja |
Division de Honor Women Gr.A |
26 : 20 |
15/04/23 19:00 |
||
BM. Porrino - Rocasa Gran Canaria Ace |
Division de Honor Women Gr.A |
24 : 24 |
15/04/23 19:00 |
||
Beti-Onak - Elche C.F. Mustang |
Division de Honor Women Gr.A |
15 : 21 |
15/04/23 19:00 |
||
Aula Cultural - KH-7 BM. Granollers |
Division de Honor Women Gr.A |
28 : 28 |
15/04/23 19:00 |
||
SC Magdeburg - TBV Lemgo Lippe |
DHB Pokal |
33 : 31 |
15/04/23 19:00 |
||
Slovenj Gradec 2011 - Urbanscape Loka |
1. NLB Liga |
27 : 26 |
15/04/23 19:00 |
||
Jeruzalem Ormoz - Dobova |
1. NLB Liga |
28 : 27 |
15/04/23 19:00 |
||
SV Union Halle-Neustadt - VfL Waiblingen W |
Bundesliga Women |
30 : 23 |
15/04/23 19:00 |
||
BV Borussia 09 Dortmund - BSV Sachsen Zwickau |
Bundesliga Women |
35 : 28 |
15/04/23 19:00 |
||
ABC Braga/UMinho - Sir 1º Maio/Colégio João Barros |
Primeira Divisao Feminina |
24 : 33 |
15/04/23 19:00 |
||
Vitória FC - AA Avanca |
Primeira Divisao |
30 : 27 |
15/04/23 19:00 |
||
Sporting CP - GC Santo Tirso |
Primeira Divisao |
35 : 26 |
15/04/23 19:00 |
||
HC Linz AG - UHK Krems |
Handball League Austria |
34 : 37 |
15/04/23 19:00 |
||
BT Füchse Auto Pichler Trofaiach - HSG Bärnbach/Köflach |
Handball League Austria |
29 : 23 |
15/04/23 19:00 |
||
HSG Holding Graz - Bregenz Handball |
Handball League Austria |
30 : 32 |
15/04/23 19:00 |
||
Kadetten Schaffhausen - HSC Suhr Aarau |
NLA Playoffs |
30 : 25 |
15/04/23 18:45 |
||
Naturhouse La Rioja - Cuatro Rayas Valladolid |
Liga Asobal |
37 : 28 |
15/04/23 18:30 |
||
RK Borac Banja Luka - Maglaj |
Premijer League BiH |
32 : 27 |
15/04/23 18:00 |
||
Trogir - RK Zamet Rijeka |
Premijer Liga Relegation |
27 : 24 |
15/04/23 18:00 |
||
RK KTC Krizevci - Ribola Kastela |
Premijer Liga Relegation |
25 : 24 |
15/04/23 18:00 |
||
RK Nexe - Gorica |
Premijer Liga Championship |
36 : 23 |
15/04/23 18:00 |
||
Thüringer HC - HSG Bad Wildungen |
Bundesliga Women |
33 : 26 |
15/04/23 18:00 |
||
MSK Povazska Bystrica - MHK Kosice |
Extraliga Playoffs |
33 : 20 |
15/04/23 18:00 |
||
Moslavina - GRK Varazdin 1930 |
Premijer Liga Relegation |
34 : 28 |
15/04/23 18:00 |
||
MKS Piotrkowianin Trybunalski - KS Gwardia Opole |
Ekstraklasa |
34 : 29 |
15/04/23 18:00 |
||
KS SPR Chrobry Głogów - KS Vive Tauron Kielce |
Ekstraklasa |
26 : 47 |
15/04/23 18:00 |
||
Neckarsulmer Sport-Union - HSG Blomberg-Lippe |
Bundesliga Women |
31 : 37 |
15/04/23 18:00 |
||
HSG Bensheim/Auerbach - TuS Metzingen |
Bundesliga Women |
31 : 32 |
15/04/23 18:00 |
||
Energa AZS Koszalin - Gniezno |
Ekstraklasa Women Playouts |
24 : 32 |
15/04/23 18:00 |
||
SKP Bratislava - HK Topolcany |
Extraliga 5-8 |
25 : 22 |
15/04/23 18:00 |
||
HC START Nove Zamky - HC Sporta Hlohovec |
Extraliga 5-8 |
35 : 29 |
15/04/23 18:00 |
||
Veszprémi KKFT Felsőörs - Ferencvárosi TC |
1. Division |
35 : 38 |
15/04/23 18:00 |
||
Grundfos Tatabanya KC - B.Braun Gyongyos |
1. Division |
34 : 25 |
15/04/23 18:00 |
||
NEKA - Dabas VSE KC |
1. Division |
30 : 26 |
15/04/23 18:00 |
||
Sport36-Komlo - CYEB Budakalasz |
1. Division |
27 : 27 |
15/04/23 18:00 |
||
Budai Farkasok - Balatonfuredi KSE |
1. Division |
27 : 34 |
15/04/23 18:00 |
||
Bekescsaba ENKSE - Ferencvaros W |
1. Division Women |
20 : 33 |
15/04/23 18:00 |
||
Alba Fehervar W - Siofok KC W |
1. Division Women |
28 : 28 |
15/04/23 18:00 |
||
Glassverket - Larvik Turn W |
1. Division Women |
30 : 22 |
15/04/23 18:00 |
||
Åsane - Viking HK |
2.Division Men adv 3 |
29 : 20 |
15/04/23 18:00 |
||
SG Handball West Wien - Fivers WAT Margareten |
Handball League Austria |
29 : 33 |
15/04/23 18:00 |
||
NMC Powen Zabrze - Ostrovia Ostrow Wielkopolski |
Ekstraklasa |
26 : 27 |
15/04/23 17:45 |
||
PPD Zagreb - Sesvete |
Premijer Liga Championship |
35 : 25 |
15/04/23 17:30 |
||
DHK Zora Olomouc - Lazne Kynzvart W |
WHIL Women |
22 : 24 |
15/04/23 17:30 |
||
RK Iskra - RK Konjuh |
Premijer League BiH |
30 : 31 |
15/04/23 17:00 |
||
HK A.S.A. Mesto Lovosice - HCB OKD Karvina |
Extraliga Play-offs |
30 : 34 |
15/04/23 17:00 |
||
MOL-Pick Szeged - Telekom Veszprém |
1. Division |
30 : 28 |
15/04/23 17:00 |
||
Randesund - Sotra |
2.Division Men adv 3 |
38 : 30 |
15/04/23 17:00 |
||
Haslum HK 2 - Kjelsås Handball |
2.Division Men adv 2 |
33 : 28 |
15/04/23 17:00 |
||
Halden TH 2 - Harstad |
2.Division Men adv 1 |
35 : 28 |
15/04/23 17:00 |
||
Elverum 2 - Strindheim Håndball Elite |
2.Division Men adv 4 |
26 : 28 |
15/04/23 17:00 |
||
MTK Budapest W - Erdi W |
1. Division Women |
32 : 22 |
15/04/23 17:00 |
||
Dunaujvarosi W - Vaci W |
1. Division Women |
34 : 31 |
15/04/23 17:00 |
||
DHC Sokol Poruba Ostrava - DHC Slavia Praha |
WHIL Women |
25 : 32 |
15/04/23 17:00 |
||
BM Cisne - Frigorificos Morrazo Cangas |
Liga Asobal |
33 : 31 |
15/04/23 17:00 |
||
Viljandi HC - Dobeles Tenax |
Baltic League BHL Playoffs |
23 : 22 |
15/04/23 16:30 |
||
HIF Karlskrona - Orebros SK Handboll Herr |
Qualification Allsvenskan |
36 : 21 |
15/04/23 16:30 |
||
SG Flensburg-Handewitt - Rhein-Neckar Löwen |
DHB Pokal |
31 : 38 |
15/04/23 16:10 |
||
ÍBV - Stjarnan |
N1 Deild Championship Playoff |
37 : 33 |
15/04/23 16:00 |
||
KPR Ruch Chorzow - EKS Start Elblag |
Ekstraklasa Women Playouts |
28 : 31 |
15/04/23 16:00 |
||
Kolstad - Halden Topphåndball |
Eliteserien Men Playoff |
28 : 14 |
15/04/23 16:00 |
||
Vålerenga - Nøtterøy Håndball 2 |
2.Division Men adv 2 |
41 : 25 |
15/04/23 16:00 |
||
Storhamar - Fyllingen W |
1. Division Women |
24 : 27 |
15/04/23 16:00 |
||
Águas Santas Milaneza - SL Benfica |
Primeira Divisao |
26 : 26 |
15/04/23 16:00 |
||
CF Os Belenenses - Póvoa AC |
Primeira Divisao |
28 : 24 |
15/04/23 16:00 |
||
FC Porto - ABC Braga/UMinho |
Primeira Divisao |
42 : 32 |
15/04/23 16:00 |
||
Dijon Bourgogne - FRONTIGNAN |
Division 2 Men |
38 : 32 |
15/04/23 15:15 |
||
RK Kakanj - RK Sloga Doboj |
Premijer League BiH |
15 : 44 |
15/04/23 15:00 |
||
Chehovskie Medvedi - CSKA Moscow |
Superleague |
30 : 31 |
15/04/23 15:00 |
||
Grankulla IFK - BK-46 |
MSM Playoffs |
27 : 32 |
15/04/23 15:00 |
||
Orlen Wisla Plock - Wybrzeże Gdańsk |
Ekstraklasa |
32 : 24 |
15/04/23 15:00 |
||
Bergsøy - Kolstad 2 |
2.Division Men adv 4 |
37 : 27 |
15/04/23 15:00 |
||
Charlottenlund SK 2 - Toten HK |
2.Division Men adv 4 |
35 : 28 |
15/04/23 15:00 |
||
Gneist - BSI |
2.Division Men adv 3 |
27 : 33 |
15/04/23 15:00 |
||
ØIF Arendal Øyestad - Herkules |
2.Division Men adv 2 |
28 : 32 |
15/04/23 15:00 |
||
Sandefjord Håndball 2 - HK-72 Sande |
2.Division Men adv 2 |
34 : 24 |
15/04/23 15:00 |
||
Kolbotn - Bodø HK |
2.Division Men adv 1 |
32 : 34 |
15/04/23 15:00 |
||
Skånela IF - Lugi HF |
Elitserien Qualification |
32 : 31 |
15/04/23 15:00 |
||
HK Torslanda Elit - Täby HBK |
Qualification Allsvenskan |
40 : 28 |
15/04/23 14:30 |
||
EH Aalborg - Holstebro Håndbold |
Handball League Women Playouts |
20 : 27 |
15/04/23 14:30 |
© 2011 - 2024 the-handball-results.com - Sitemap - 18+ Play responsibly, visit www.begambleaware.org |
|