Name of the Match |
League / Tournament |
Country |
Match Result |
started on |
Match Detail |
Serbia - Argentina |
Handball WC Presidents Cup Gr.1 |
28 : 30 |
20/01/19 20:30 |
||
Norge - Egypten |
Handball WC Gr.M2 |
32 : 28 |
20/01/19 20:30 |
||
Island - Frankrike |
Handball WC Gr.M1 |
22 : 31 |
20/01/19 20:30 |
||
Bahrain - Österrike |
Handball WC Presidents Cup Gr.1 |
27 : 29 |
20/01/19 18:00 |
||
Ungern - Tunisia |
Handball WC Gr.M2 |
26 : 21 |
20/01/19 18:00 |
||
Brasilien - Kroatien |
Handball WC Gr.M1 |
29 : 26 |
20/01/19 18:00 |
||
HIB Handball Graz - Hypo NÖ 1 |
WHA Women |
19 : 32 |
20/01/19 18:00 |
||
DHC Sokol Poruba Ostrava - DHK Zora Olomouc |
WHIL Women |
20 : 19 |
20/01/19 18:00 |
||
Gneist - Viking TIF |
1. Division Women |
28 : 29 |
20/01/19 18:00 |
||
Lillestrøm TH - Nøtterøy Håndball |
1. Division Men |
24 : 25 |
20/01/19 18:00 |
||
Sandnes - Vålerenga |
1. Division Men |
31 : 27 |
20/01/19 17:30 |
||
HK Silwing/Troja Dam - AIK Handboll Dam |
Division 1 Norra Damer |
27 : 27 |
20/01/19 17:30 |
||
ÍBV - Fram |
Deild Women |
23 : 31 |
20/01/19 17:00 |
||
LC Brühl Handball - Spono Nottwil Handball |
Spar Premium League 1 Women |
24 : 24 |
20/01/19 17:00 |
||
Sporting Nelo - Qubic Achilles Bocholt |
BeNe League |
31 : 36 |
20/01/19 17:00 |
||
Dunarea Braila - SCM Gloria Buzau |
Liga Nationala Women |
26 : 26 |
20/01/19 17:00 |
||
Fleury - HBC Saint Amand |
Division 1. Women |
27 : 24 |
20/01/19 17:00 |
||
HK Country - GF Kroppskultur |
Division 1 Södra |
32 : 32 |
20/01/19 17:00 |
||
NTNUI Håndball - Steinkjer |
2.Division Men adv 4 |
37 : 29 |
20/01/19 17:00 |
||
Bravo - Kolbotn |
2.Division Men adv 1 |
31 : 32 |
20/01/19 17:00 |
||
DHC Slavia Praha - HC Plzen |
WHIL Women |
31 : 23 |
20/01/19 17:00 |
||
HK Cliff - Kungsängens SK |
Division 1 Norra |
24 : 31 |
20/01/19 16:40 |
||
Râmnicu Vâlcea - CS Gloria Bistrita |
Liga Nationala Women |
28 : 23 |
20/01/19 16:30 |
||
Grindsted GIF - AGF Århus |
Judsk HB Forbund 2. Div Herrer Pulje 2 |
30 : 23 |
20/01/19 16:30 |
||
Amo HK - VästeråsIrsta HF |
Allsvenskan |
30 : 31 |
20/01/19 16:15 |
||
Gimonäs Umeå IF - Enköpings HF Dam |
Division 1 Norra Damer |
27 : 15 |
20/01/19 16:15 |
||
A.S.E. Doukas - Olympiacos SFP |
A1 Men |
20 : 25 |
20/01/19 16:00 |
||
Fredericia HK 1990 - Horsens HK |
Divison 1 Women |
21 : 32 |
20/01/19 16:00 |
||
Tumba HBK - Skånela IF |
Allsvenskan Damer |
20 : 20 |
20/01/19 16:00 |
||
KSS Kielce - Energa AZS Koszalin |
Ekstraklasa Women |
23 : 28 |
20/01/19 16:00 |
||
Holstebro Håndb.90 2 - Ikast FS 2 |
Judsk HB Forbund 2. Div Women Pulje 1 |
25 : 22 |
20/01/19 16:00 |
||
Fredericia HK 1990 2 - Kolding Håndboldklub |
Judsk HB Forbund 2. Div Herrer Pulje 2 |
32 : 27 |
20/01/19 16:00 |
||
DHB Rotweiss Thun - HV Herzogenbuchsee |
Spar Premium League 1 Women |
29 : 23 |
20/01/19 16:00 |
||
HSG Leimental - GC Amicitia Zürich |
Spar Premium League 1 Women |
26 : 29 |
20/01/19 16:00 |
||
Bodens BK HF - HF SIF |
Division 1 Norra |
31 : 29 |
20/01/19 16:00 |
||
SIF Ansager - Vejle Håndbold W |
Judsk HB Forbund 2. Div Women Pulje 2 |
24 : 22 |
20/01/19 16:00 |
||
Mors-Thy Håndbold 2 - Aars HK |
Judsk HB Forbund 2. Div Herrer Pulje 1 |
29 : 23 |
20/01/19 16:00 |
||
Furesø Håndbold - Helsingør Håndbold W |
Region Ost 2. Div Women Pulje 3 |
29 : 23 |
20/01/19 16:00 |
||
Fredrikstad Bkl - Gjerpen |
Eliteserien Women |
32 : 19 |
20/01/19 16:00 |
||
Ålgård W - Stabæk W |
1. Division Women |
30 : 22 |
20/01/19 16:00 |
||
Volda - Fjellhammer |
1. Division Women |
27 : 24 |
20/01/19 16:00 |
||
Follo HK - Viking TIF |
1. Division Men |
31 : 30 |
20/01/19 16:00 |
||
Sola - Charlottenlund SK Bredde |
1. Division Women |
39 : 27 |
20/01/19 16:00 |
||
Yellow Winterthur - LK Zug Handball |
Spar Premium League 1 Women |
25 : 26 |
20/01/19 15:30 |
||
HK Silwing/Troja - IK Skuru |
Division 1 Norra |
34 : 34 |
20/01/19 15:30 |
||
Russia - Qatar |
Handball WC Placement Matches |
28 : 34 |
20/01/19 15:30 |
||
Korea - Saudi Arabia |
Handball WC Presidents Cup Gr.2 |
26 : 27 |
20/01/19 15:30 |
||
HIK damer - Roskilde Håndbold II |
Region Ost 2. Div Women Pulje 3 |
23 : 16 |
20/01/19 15:30 |
||
Pylaias - A.E.K. Athens |
A1 Men |
19 : 30 |
20/01/19 15:00 |
||
Team Sydhavsøerne - Frederikshavn fI |
Divison 1 Men |
27 : 24 |
20/01/19 15:00 |
||
Sokol Pisek - SHK Veselí nad Moravou |
WHIL Women |
24 : 29 |
20/01/19 15:00 |
||
TM Tønder Håndbold - Køge Håndbold |
Divison 1 Men |
35 : 24 |
20/01/19 15:00 |
||
Pölva Serviti - SKA Minsk |
Baltic League BHL Gr.A |
29 : 24 |
20/01/19 15:00 |
||
Dalby G-IF - Team Sydhavsøerne II |
Region Ost 2. Div Herrer Pulje 3 |
27 : 22 |
20/01/19 15:00 |
||
HC Tallinn - Dobeles Tenax |
Baltic League BHL Gr.B |
31 : 34 |
20/01/19 15:00 |
||
Nærbø 2 - ØIF Arendal Øyestad |
2.Division Men adv 3 |
34 : 42 |
20/01/19 15:00 |
||
Alta IF - Ski |
2.Division Men adv 1 |
32 : 24 |
20/01/19 15:00 |
||
TMS Ringsted II - Hillerød Håndbold |
Region Ost 2. Div Herrer Pulje 3 |
28 : 25 |
20/01/19 14:30 |
||
IK Skovbakken II - TPI-Odense |
Judsk HB Forbund 2. Div Women Pulje 2 |
17 : 20 |
20/01/19 14:30 |
||
HRH 74, Roslev - Nøvling IF |
Judsk HB Forbund 2. Div Herrer Pulje 1 |
27 : 26 |
20/01/19 14:30 |
||
AB Håndbold - Herlev/Hjorten Håndbold W |
Region Ost 2. Div Women Pulje 3 |
13 : 21 |
20/01/19 14:30 |
||
IK Bolton - Strands IF Hudiksvall |
Division 1 Norra Damer |
23 : 27 |
20/01/19 14:15 |
||
Fredericia HK 1990 - Randers HH |
Divison 1 Men |
37 : 22 |
20/01/19 14:00 |
||
HK Farmen - HP Skövde 90 |
Division 1 Södra |
27 : 26 |
20/01/19 14:00 |
||
Bjerringbro FH - DHG Odense |
Divison 1 Women |
26 : 28 |
20/01/19 14:00 |
||
Tjølling - Sotra |
2.Division Men adv 2 |
27 : 22 |
20/01/19 14:00 |
||
Storhamar - Tiller |
2.Division Men adv 4 |
33 : 32 |
20/01/19 14:00 |
||
Skogn - Sverresborg handball |
2.Division Men adv 4 |
22 : 36 |
20/01/19 14:00 |
||
Haugaland - Urædd |
2.Division Men adv 3 |
28 : 22 |
20/01/19 14:00 |
||
Haslum IL - Fjellhammer |
2.Division Men adv 1 |
22 : 35 |
20/01/19 14:00 |
||
Førde W - Flint Tønsberg |
1. Division Women |
29 : 25 |
20/01/19 14:00 |
||
Asker Håndball - Bergsøy |
2.Division Men adv 2 |
22 : 22 |
20/01/19 14:00 |
||
AGF Århus damer - Oddense-Otting U-GF |
Divison 1 Women |
31 : 17 |
20/01/19 13:30 |
||
MSG/LAT-98 - SK Latgols |
Virsliga Winners Stage |
28 : 32 |
20/01/19 13:00 |
||
Dragunas Klaipeda - ZTR Zaporozhye |
Baltic League BHL Gr.A |
28 : 26 |
20/01/19 13:00 |
||
Japan - Angola |
Handball WC Presidents Cup Gr.2 |
29 : 32 |
20/01/19 13:00 |
||
Makedonien - Chile |
Handball WC Placement Matches |
32 : 30 |
20/01/19 13:00 |
||
Viljandi HC - Celtnieks Riga |
Baltic League BHL Gr.B |
30 : 31 |
20/01/19 12:00 |
||
Viking HK - Kristiansand |
2.Division Men adv 3 |
25 : 31 |
20/01/19 12:00 |
||
KSI - Lyngby HK |
Region Ost 2. Div Women Pulje 3 |
16 : 39 |
20/01/19 10:00 |
© 2011 - 2024 the-handball-results.com - Sitemap - 18+ Play responsibly, visit www.begambleaware.org |
|