Name of the Match |
League / Tournament |
Country |
Match Result |
started on |
Match Detail |
Arsenal C.Devesa - Águas Santas Milaneza |
Andebol 1 Playouts |
28 : 28 |
21/04/18 22:00 |
||
ADA Maia/ISMAI - AC Fafe |
Andebol 1 Playouts |
29 : 20 |
21/04/18 22:00 |
||
Saint Raphael - Fraikin BM. Granollers |
EHF Cup Men |
37 : 23 |
21/04/18 20:45 |
||
Bourg-de-Péage Drôme - Toulon |
Division 1. Women Playouts |
34 : 27 |
21/04/18 20:30 |
||
Brest Bretange - Fleury |
Division 1. Women Playoffs |
28 : 28 |
21/04/18 20:30 |
||
Pontault Combault - Dijon Bourgogne |
Division 2 Men |
29 : 23 |
21/04/18 20:30 |
||
TV 05/07 Hüttenberg - HC Erlangen |
1. Bundesliga |
24 : 27 |
21/04/18 20:30 |
||
Ikasa BM Madrid - BM. Sinfin |
Division de Honor Plata Gr.A |
24 : 27 |
21/04/18 20:15 |
||
RK Gorazde - HC Bosna Sarajevo |
Premijer League BiH |
31 : 24 |
21/04/18 20:00 |
||
ASS Assomada - CS Madeira |
Primeira Divisao Feminina 5-8th Playoff |
28 : 27 |
21/04/18 20:00 |
||
CA Leça - Santa Joana-Maia |
Primeira Divisao Feminina Playouts |
26 : 24 |
21/04/18 20:00 |
||
RK Borac Banja Luka - RK Konjuh |
Premijer League BiH |
30 : 27 |
21/04/18 20:00 |
||
Urbanscape Loka - Gorenje Velenje |
1. NLB Liga Playoffs |
25 : 22 |
21/04/18 20:00 |
||
Le Havre - Dijon |
Division 1. Women Playouts |
24 : 25 |
21/04/18 20:00 |
||
Metz - Chambray Touraine |
Division 1. Women Playoffs |
39 : 29 |
21/04/18 20:00 |
||
Lanzarote - BM Los Dolmenes |
Division de Honor Plata Gr.A |
24 : 34 |
21/04/18 19:30 |
||
TuS Metzingen - TV Nellingen |
Bundesliga Women |
34 : 24 |
21/04/18 19:30 |
||
RK Derventa - RK Sloga Doboj |
Premijer League BiH |
29 : 20 |
21/04/18 19:00 |
||
RK Vogosca - RK Kakanj |
Premijer League BiH |
37 : 29 |
21/04/18 19:00 |
||
HMRK Zrinjski - RK Izvidac |
Premijer League BiH |
29 : 32 |
21/04/18 19:00 |
||
Maglaj - HC Bosna Visoko |
Premijer League BiH |
28 : 16 |
21/04/18 19:00 |
||
FC Porto - Sporting CP |
Primeira Divisao Championship Group |
27 : 30 |
21/04/18 19:00 |
||
Colégio Gaia - Maiastars |
Primeira Divisao Feminina Playoffs |
24 : 14 |
21/04/18 19:00 |
||
CD Xico Andebol - Os Belenenses |
Andebol 1 Playouts |
25 : 26 |
21/04/18 19:00 |
||
CD São Bernardo - Boa Hora FC |
Andebol 1 Playouts |
28 : 28 |
21/04/18 19:00 |
||
RK Porec - Dubrava |
Premijer Liga Championship |
26 : 23 |
21/04/18 19:00 |
||
Smartno - Slovan |
1. NLB Liga Relegations |
33 : 38 |
21/04/18 19:00 |
||
SG BBM Bietigheim - HSG Bensheim/Auerbach |
Bundesliga Women |
32 : 25 |
21/04/18 19:00 |
||
Gorica - Metalac |
Premijer Liga Relegation |
35 : 26 |
21/04/18 19:00 |
||
Real Grupo de Cultura Covadonga - Agustinos Alicante |
Division de Honor Plata Gr.A |
29 : 33 |
21/04/18 19:00 |
||
BM. Villa de Aranda - BM Cisne |
Division de Honor Plata Gr.A |
26 : 21 |
21/04/18 19:00 |
||
TPSG FA Göppingen - TSV Bayer 04 Leverkusen |
Bundesliga Women |
25 : 26 |
21/04/18 19:00 |
||
Helvetia Anaitasuna - GlobalCaja Ciudad Encantada |
Liga Asobal |
27 : 26 |
21/04/18 19:00 |
||
RK Nexe - Füchse Berlin |
EHF Cup Men |
28 : 20 |
21/04/18 19:00 |
||
SSV Dornbirn Schoren - UHC Müllner Bau Stockerau |
WHA Women |
24 : 27 |
21/04/18 19:00 |
||
HIB Handball Graz - Wr.Neustadt |
WHA Women |
25 : 22 |
21/04/18 19:00 |
||
Union APG Korneuburg - ATV TDE Group Trofaiach |
WHA Women |
23 : 17 |
21/04/18 19:00 |
||
St. Polten - MGA Fivers |
WHA Women |
22 : 30 |
21/04/18 19:00 |
||
UHC Eggenburg - Tecton WAT Atzgersdorf |
WHA Women |
22 : 25 |
21/04/18 19:00 |
||
Viveros Herol BM. Nava - Amenabar Zke |
Division de Honor Plata Gr.A |
29 : 23 |
21/04/18 18:30 |
||
BM. Torrelavega - F.C. Barcelona B |
Division de Honor Plata Gr.A |
26 : 28 |
21/04/18 18:30 |
||
Fertiberia Puerto Sagunto - AT.Valladolid |
Liga Asobal |
28 : 27 |
21/04/18 18:30 |
||
Angel Ximenez-Puente Genil - BM Servigroup Benidorm |
Liga Asobal |
26 : 26 |
21/04/18 18:30 |
||
KS Vive Tauron Kielce - PSG Handball |
Champions League Men 1/4 Finals |
28 : 35 |
21/04/18 18:30 |
||
HC Odense - Silkeborg-Voel KFUM |
Playoffs Women |
32 : 21 |
21/04/18 18:15 |
||
Madeira SAD - Alavarium/Love Tiles |
Primeira Divisao Feminina Playoffs |
29 : 21 |
21/04/18 18:00 |
||
ABC/Uminho - SL Benfica |
Primeira Divisao Championship Group |
30 : 31 |
21/04/18 18:00 |
||
HC Dynamo-Victor - SKIF Krasnodar |
Superleague Playoffs |
27 : 21 |
21/04/18 18:00 |
||
Zumosol ARS Palma del Rio - BM. Alarcos Ciudad Real |
Division de Honor Plata Gr.A |
18 : 18 |
21/04/18 18:00 |
||
MSK Povazska Bystrica - HK Topolcany |
Extraliga Playoffs |
21 : 29 |
21/04/18 18:00 |
||
Karlovac - RK Zamet Rijeka |
Premijer Liga Relegation |
30 : 25 |
21/04/18 18:00 |
||
Thüringer HC - Buxtehuder SV |
Bundesliga Women |
35 : 21 |
21/04/18 18:00 |
||
IUVENTA Michalovce - Bemaco Presov |
WHIL Women |
37 : 26 |
21/04/18 18:00 |
||
DHK Zora Olomouc - HC Zlin |
WHIL Women |
28 : 20 |
21/04/18 18:00 |
||
Sokol Pisek - HK Trencin |
WHIL Women |
38 : 24 |
21/04/18 18:00 |
||
HC BRITTERM Veseli - HK Hodonin W |
WHIL Women |
32 : 21 |
21/04/18 18:00 |
||
TATRAN Presov - HKM Slovan Duslo Sala |
Extraliga Playoffs |
40 : 19 |
21/04/18 18:00 |
||
Neckarsulmer Sport-Union - HSG Bad Wildungen |
Bundesliga Women |
23 : 22 |
21/04/18 18:00 |
||
Ipress Center-Vac - MTK-Budapest |
1. Division Women |
32 : 26 |
21/04/18 18:00 |
||
Kisvarda Master Good SE - Gyori Audi ETO KC |
1. Division Women |
17 : 25 |
21/04/18 18:00 |
||
B.Braun Gyongyos - Csurgoi KK |
1. Division |
27 : 27 |
21/04/18 18:00 |
||
Oroshazi FKSE - Ferencvárosi TC |
1. Division |
22 : 25 |
21/04/18 18:00 |
||
Strakonice - Handball KP Brno |
ZUBR Extraliga Playouts |
29 : 29 |
21/04/18 18:00 |
||
HBC Ronal Jicin - HCB OKD Karvina |
Extraliga Play-offs |
25 : 26 |
21/04/18 18:00 |
||
KH Koprivnice - HK A.S.A. Mesto Lovosice |
Extraliga Play-offs |
36 : 27 |
21/04/18 18:00 |
||
Sport36-Komlo - Balatonfuredi KSE |
1. Division |
23 : 25 |
21/04/18 18:00 |
||
CYEB Budakalasz - MOL-Pick Szeged |
1. Division |
27 : 33 |
21/04/18 18:00 |
||
BW Feldkirch - Hypo NÖ 1 |
WHA Women |
13 : 25 |
21/04/18 18:00 |
||
RK Vojvodina - RK Crvena Zvezda |
Super Rukometna Liga Winner Stage |
27 : 27 |
21/04/18 17:30 |
||
Sesvete - MRK Umag |
Premijer Liga Relegation |
30 : 26 |
21/04/18 17:30 |
||
SKP Frydek-Mistek - HC Gumarny Zubri |
Extraliga Play-offs |
24 : 25 |
21/04/18 17:00 |
||
Pfadi Winterthur - Kadetten Schaffhausen |
NLA Playoffs |
28 : 29 |
21/04/18 17:00 |
||
S.D. Teucro - Frigorificos Morrazo Cangas |
Liga Asobal |
23 : 25 |
21/04/18 17:00 |
||
MMT Seguros Zamora - F.C. Barcelona |
Liga Asobal |
23 : 36 |
21/04/18 17:00 |
||
BM. Huesca - Naturhouse La Rioja |
Liga Asobal |
25 : 27 |
21/04/18 17:00 |
||
BK-46 - Dicken |
MSM Playoffs |
28 : 19 |
21/04/18 17:00 |
||
UCAM BM. Alcobendas - Handbol Bordils |
Division de Honor Plata Gr.A |
25 : 22 |
21/04/18 17:00 |
||
Kecskemét SE W - Siofok KTC KFT |
1. Division Women |
24 : 26 |
21/04/18 17:00 |
||
Alba Fehervar KC - Vasas SC |
1. Division Women |
32 : 24 |
21/04/18 17:00 |
||
KSS Kielce - KPR Jelenia Gora |
Ekstraklasa Women Playouts |
21 : 23 |
21/04/18 16:30 |
||
HC Dukla Praha - Talent M.A.T. Plzen |
Extraliga Play-offs |
24 : 25 |
21/04/18 16:30 |
||
FC Midtjylland - Viborg HK |
Playoffs Women |
18 : 20 |
21/04/18 16:10 |
||
Colégio João Barros - Juve Lis |
Primeira Divisao Feminina 5-8th Playoff |
23 : 19 |
21/04/18 16:00 |
||
JAC-Alcanena - Académico FC |
Primeira Divisao Feminina Playouts |
23 : 21 |
21/04/18 16:00 |
||
Ardesen Genclik SK - Kastomanu Bld. SK |
Superliq Women |
32 : 28 |
21/04/18 16:00 |
||
Energa AZS Koszalin - EKS Start Elblag |
Ekstraklasa Women Playoff |
22 : 32 |
21/04/18 16:00 |
||
Zagnos SK - Mudanya Belediyesi Dinç SK |
Superliq Women |
27 : 35 |
21/04/18 16:00 |
||
Goztepe - Selka Eskişehir Hentbol Spor |
Superliq |
35 : 28 |
21/04/18 16:00 |
||
HK Slovan Duslo Sala - Banovce W |
WHIL Women |
32 : 26 |
21/04/18 15:00 |
||
FTC-Rail Cargo Hungaria - ÉRD |
1. Division Women |
32 : 15 |
21/04/18 15:00 |
||
Ajax København - SønderjyskE Damer |
Handball League Women Playouts |
21 : 23 |
21/04/18 15:00 |
||
Grankulla IFK - Cocks |
MSM Playoffs |
30 : 28 |
21/04/18 15:00 |
||
UKS PCM Koscierzyna - KPR Kobierzyce |
Ekstraklasa Women Playouts |
28 : 21 |
21/04/18 15:00 |
||
Eskisehir SK W - Izmir BSB SK |
Superliq Women |
31 : 39 |
21/04/18 14:00 |
||
A.S.E. Doukas - Diomidis Argos |
A1 Men Playoff |
24 : 21 |
21/04/18 14:00 |
||
Wybrzeże Gdańsk - MMTS Kwidzyn |
Ekstraklasa Playoffs |
30 : 23 |
21/04/18 13:00 |
||
Permskie Medvedi - HC University Lesgafta-Neva |
Superleague Playoffs |
19 : 20 |
21/04/18 12:00 |
||
Sungul Snezhinsk - Chehovskie Medvedi |
Superleague Playoffs |
22 : 37 |
21/04/18 11:00 |
||
ZTR Zaporozhye - HC Portovik Yuzhny |
Superliga |
41 : 18 |
21/04/18 10:00 |
||
SGAU-Saratov - Spartak Moscow |
Superleague Playoffs |
30 : 31 |
21/04/18 10:00 |
© 2011 - 2024 the-handball-results.com - Sitemap - 18+ Play responsibly, visit www.begambleaware.org |
|