Name of the Match |
League / Tournament |
Country |
Match Result |
started on |
Match Detail |
Ikasa Balomano MADRID - Cordoba Handball |
Division de Honor Plata Gr.B |
28 : 32 |
21/11/20 20:30 |
||
Nice Cavigal Handball - Angers Noyant |
Division 2 Men |
31 : 25 |
21/11/20 20:30 |
||
THW Kiel - HSC 2000 Coburg |
1. Bundesliga |
41 : 26 |
21/11/20 20:30 |
||
SG Handball West Wien - Fivers WAT Margareten |
Handball League Austria |
35 : 28 |
21/11/20 20:20 |
||
Valence Handball - Massy Essonne |
Division 2 Men |
22 : 24 |
21/11/20 20:15 |
||
Eivissa - Handbol Bordils |
Division de Honor Plata Gr.A |
29 : 26 |
21/11/20 19:45 |
||
Wilhelmshavener HV - DJK Rimpar Wölfe |
2. Bundesliga |
24 : 23 |
21/11/20 19:30 |
||
F.C. Barcelona - GlobalCaja Ciudad Encantada |
Liga Asobal |
38 : 26 |
21/11/20 19:30 |
||
ASV Hamm-Westfalen - HC Elbflorenz Dresden |
2. Bundesliga |
19 : 25 |
21/11/20 19:15 |
||
MMT Seguros Zamora - Ciudad De Malaga |
Division de Honor Plata Gr.B |
23 : 23 |
21/11/20 19:00 |
||
Morvedre - Balonmano Salud Tenerife |
Division de Honor Women Gr.B |
21 : 27 |
21/11/20 19:00 |
||
Mecalia Atl. Guardes - Aula Cultural |
Division de Honor Women Gr.A |
26 : 22 |
21/11/20 19:00 |
||
Balonman Lalin - S.D. Teucro |
Division de Honor Plata Gr.A |
26 : 30 |
21/11/20 19:00 |
||
Acanor Atletico Novas - Sant Marti Adrianenc |
Division de Honor Plata Gr.A |
27 : 20 |
21/11/20 19:00 |
||
DHG Odense - Hadsten Håndbold |
Divison 1 Women |
28 : 27 |
21/11/20 19:00 |
||
Obilic Beograd - RK Novi Pazar |
Super Rukometna Liga Gr.B |
29 : 36 |
21/11/20 19:00 |
||
Naturhouse La Rioja - Frigorificos Morrazo Cangas |
Liga Asobal |
30 : 25 |
21/11/20 19:00 |
||
HKM Slovan Duslo Sala - Kosice Crows |
Extraliga |
35 : 31 |
21/11/20 19:00 |
||
Jeruzalem Ormoz - Ljubljana |
1. NLB Liga |
32 : 28 |
21/11/20 19:00 |
||
Istrabenz Plini Izola - Celje Pivovarna Lasko |
1. NLB Liga |
21 : 39 |
21/11/20 19:00 |
||
SV Union Halle-Neustadt - HSG Bad Wildungen |
Bundesliga Women |
19 : 32 |
21/11/20 19:00 |
||
HL Buchholz 08-Rosengarten - Frisch Auf Göppingen |
Bundesliga Women |
30 : 26 |
21/11/20 19:00 |
||
Trimo Trebnje - Slovan |
1. NLB Liga |
25 : 21 |
21/11/20 19:00 |
||
Fredrikstad Bkl - Sola |
Handball Cup Women |
22 : 29 |
21/11/20 18:45 |
||
UCAM BM. Alcobendas - Amenabar Zke |
Division de Honor Plata Gr.B |
28 : 24 |
21/11/20 18:30 |
||
Trapagran - BM. Torrelavega |
Division de Honor Plata Gr.B |
22 : 35 |
21/11/20 18:30 |
||
BM Antequera Dolmenes - BM. Alarcos Ciudad Real |
Division de Honor Plata Gr.B |
24 : 21 |
21/11/20 18:30 |
||
HC Prolet 62 - Struga |
Superliga |
23 : 15 |
21/11/20 18:30 |
||
BM. Huesca - Fertiberia Puerto Sagunto |
Liga Asobal |
23 : 19 |
21/11/20 18:30 |
||
Dijon Bourgogne - Essahb Strasbourg |
Division 2 Men |
31 : 29 |
21/11/20 18:30 |
||
Dobova - Slovenj Gradec 2011 |
1. NLB Liga |
29 : 30 |
21/11/20 18:30 |
||
Bergischer HC - Füchse Berlin |
1. Bundesliga |
29 : 31 |
21/11/20 18:30 |
||
Slovan Modra - SKP Bratislava |
Extraliga |
18 : 23 |
21/11/20 18:00 |
||
Crvenka - RK Vojvodina |
Super Rukometna Liga Gr.A |
21 : 35 |
21/11/20 18:00 |
||
RK Spartak Vojput - RK Dubocica |
Super Rukometna Liga Gr.A |
21 : 25 |
21/11/20 18:00 |
||
Ivry - Nimes |
Division 1. |
25 : 33 |
21/11/20 18:00 |
||
LK Zug Handball - GC Amicitia Zurich |
Spar Premium League 1 Women |
34 : 18 |
21/11/20 18:00 |
||
HC START Nove Zamky - MSK Povazska Bystrica |
Extraliga |
22 : 33 |
21/11/20 18:00 |
||
MHK Kosice - TATRAN Presov |
Extraliga |
14 : 34 |
21/11/20 18:00 |
||
HC Sporta Hlohovec - HK Topolcany |
Extraliga |
36 : 25 |
21/11/20 18:00 |
||
HC Gumarny Zubri - SKP Frydek-Mistek |
Extraliga |
27 : 25 |
21/11/20 18:00 |
||
HBC Ronal Jicin - Talent M.A.T. Plzen |
Extraliga |
27 : 34 |
21/11/20 18:00 |
||
Gaz-System Pogon Szczecin - MKS Piotrkowianin Trybunalski |
Ekstraklasa |
19 : 30 |
21/11/20 18:00 |
||
BM Servigroup Benidorm - BM Cisne |
Liga Asobal |
34 : 25 |
21/11/20 18:00 |
||
Besancon - Bourg-de-Péage Drôme |
Division 1. Women |
28 : 26 |
21/11/20 18:00 |
||
Veszprémi KKFT Felsőörs - Ferencvárosi TC |
1. Division |
33 : 24 |
21/11/20 18:00 |
||
Eger SBS Eszterhazy - B.Braun Gyongyos |
1. Division |
25 : 26 |
21/11/20 18:00 |
||
Cegledi KKSE - Sport36-Komlo |
1. Division |
25 : 27 |
21/11/20 18:00 |
||
VfL Gummersbach - Dessau-Roßlauer HV |
2. Bundesliga |
34 : 26 |
21/11/20 18:00 |
||
Riko Ribnica - Maribor Branik |
1. NLB Liga |
22 : 28 |
21/11/20 18:00 |
||
Neckarsulmer Sport-Union - HSG Bensheim/Auerbach |
Bundesliga Women |
25 : 23 |
21/11/20 18:00 |
||
Gyori Audi ETO KC - ZRK Buducnost |
Champions League Women Gr.B |
34 : 29 |
21/11/20 18:00 |
||
Bekescsaba ENKSE - Siofok KTC KFT |
1. Division Women |
20 : 31 |
21/11/20 17:00 |
||
Billere Handball - Saran Loiret Handball |
Division 2 Men |
24 : 30 |
21/11/20 17:00 |
||
CSKA Kiev - SKA Lviv |
Superliga |
33 : 28 |
21/11/20 17:00 |
||
Cuatro Rayas Valladolid - Angel Ximenez-Puente Genil |
Liga Asobal |
29 : 28 |
21/11/20 17:00 |
||
CYEB Budakalasz - MOL-Pick Szeged |
1. Division |
24 : 33 |
21/11/20 17:00 |
||
DHB Rotweiss Thun - Yellow Winterthur |
Spar Premium League 1 Women |
22 : 22 |
21/11/20 17:00 |
||
Handball Academy - HC Motor Zaporozhye |
Superliga |
15 : 41 |
21/11/20 17:00 |
||
Istres Provence - Chambery |
Division 1. |
24 : 30 |
21/11/20 17:00 |
||
Odesa handball - HC Donbass Donetsk Oblast |
Superliga |
19 : 32 |
21/11/20 17:00 |
||
Politekhnik Lviv - HC Portovik Yuzhny |
Superliga |
29 : 30 |
21/11/20 17:00 |
||
RK Radnicki - RK Metaloplastika |
Super Rukometna Liga Gr.B |
21 : 23 |
21/11/20 17:00 |
||
Wacker Thun - TV Endingen |
NLA |
32 : 32 |
21/11/20 17:00 |
||
OV Helsingborg - HK Malmö |
Elitserien |
27 : 35 |
21/11/20 16:15 |
||
KIF Kolding København - Aalborg Håndbold |
Handball League Men |
32 : 39 |
21/11/20 16:10 |
||
Kauno Granitas Karys - HC Grifas-KKSC |
Rankikio Lyga |
38 : 28 |
21/11/20 16:00 |
||
KH Koprivnice - HK A.S.A. Mesto Lovosice |
Extraliga |
29 : 36 |
21/11/20 16:00 |
||
HC Dinamo-Viktor Stavropol - HC Kaustik Volgograd |
Superleague |
26 : 21 |
21/11/20 16:00 |
||
KS Vive Tauron Kielce - KS SPR Chrobry Głogów |
Ekstraklasa |
37 : 26 |
21/11/20 16:00 |
||
TMS Ringsted - Roskilde Håndbold |
Divison 1 Women |
27 : 16 |
21/11/20 16:00 |
||
Buxtehuder SV - 1. FSV Mainz 05 W |
Bundesliga Women |
37 : 12 |
21/11/20 16:00 |
||
VästeråsIrsta HF - Kristianstad HK |
Elitserien Damer |
28 : 23 |
21/11/20 16:00 |
||
RK Krim Mercator - FTC-Rail Cargo Hungaria |
Champions League Woman Gr.A |
26 : 32 |
21/11/20 16:00 |
||
Tremblay - Montpellier |
Division 1. |
30 : 31 |
21/11/20 15:30 |
||
IFK Kristianstad - IFK Skövde HK |
Elitserien |
23 : 24 |
21/11/20 15:30 |
||
Gudme HK - Lyngby HK |
Divison 1 Women |
23 : 18 |
21/11/20 15:15 |
||
Fold HK - Sandnes |
1. Division Men |
29 : 32 |
21/11/20 15:00 |
||
Taganrog-YUFU - CSKA Moscow |
Superleague |
29 : 37 |
21/11/20 15:00 |
||
TM Tønder Håndbold - IK Skovbakken |
Divison 1 Men |
27 : 28 |
21/11/20 15:00 |
||
Grindsted GIF - HØJ |
Divison 1 Men |
31 : 23 |
21/11/20 15:00 |
||
HK Varberg - Alingsås HK |
Elitserien |
30 : 28 |
21/11/20 15:00 |
||
Backa HK Kungälv - Boden Handboll IF |
Elitserien Damer |
29 : 19 |
21/11/20 15:00 |
||
Lemvig-Thyborøn Håndbold - GOG Håndbold |
Handball League Men |
26 : 28 |
21/11/20 14:30 |
||
BK Heid - Lugi HF |
Elitserien Damer |
22 : 20 |
21/11/20 14:15 |
||
EH Aalborg - Ringkøbing Håndbold |
Divison 1 Women |
21 : 25 |
21/11/20 14:00 |
||
Chehovskie Medvedi - HC Dynamo Chelyabinsk |
Superleague |
31 : 24 |
21/11/20 14:00 |
||
Alytaus Almeida-Stronglasas - HC Vilnius |
Rankikio Lyga |
29 : 28 |
21/11/20 13:00 |
||
MMTS Kwidzyn - KS Gwardia Opole |
Ekstraklasa |
25 : 24 |
21/11/20 13:00 |
||
ADA Maia/ISMAI - AA Avanca |
Primeira Divisao |
24 : 23 |
21/11/20 12:30 |
||
Águas Santas Milaneza - AD Sanjoanense |
Primeira Divisao |
33 : 27 |
21/11/20 12:30 |
||
FC Gaia/Empril - Boa Hora FC |
Primeira Divisao |
28 : 24 |
21/11/20 12:30 |
||
CF Os Belenenses - SC Horta |
Primeira Divisao |
31 : 28 |
21/11/20 12:30 |
||
HC Stavropol - HC Agu-Adyif |
Superleague Women |
36 : 22 |
21/11/20 12:00 |
||
Sporting CP - FC Porto |
Primeira Divisao |
27 : 33 |
21/11/20 12:00 |
||
SHC Malomerice - HCB OKD Karvina |
Extraliga |
27 : 42 |
21/11/20 11:30 |
||
Siauliu SM Dubysa - HC Utena |
Rankikio Lyga |
44 : 22 |
21/11/20 11:00 |
||
HC Dynamo Astrakhan - Sungul Snezhinsk |
Superleague |
31 : 23 |
21/11/20 11:00 |
||
TJ Cement Hranice - Handball KP Brno |
Extraliga |
22 : 22 |
21/11/20 10:30 |
© 2011 - 2024 the-handball-results.com - Sitemap - 18+ Play responsibly, visit www.begambleaware.org |
|