Name of the Match |
League / Tournament |
Country |
Match Result |
started on |
Match Detail |
Ikasa Balomano MADRID - BM Antequera Dolmenes |
Division de Honor Plata Gr.B |
20 : 30 |
24/10/20 20:30 |
||
Quabit BM. Guadalajara - Bidasoa Irun |
Liga Asobal |
24 : 28 |
24/10/20 20:30 |
||
S.D. Teucro - Acanor Atletico Novas |
Division de Honor Plata Gr.A |
27 : 27 |
24/10/20 20:30 |
||
Pontault Combault - Nice Cavigal Handball |
Division 2 Men |
28 : 25 |
24/10/20 20:30 |
||
Merignac - Nice |
Division 1. Women |
24 : 21 |
24/10/20 20:30 |
||
Selestat Alsace - Angers Noyant |
Division 2 Men |
37 : 34 |
24/10/20 20:30 |
||
Massy Essonne - Sarrebourg Moselle |
Division 2 Men |
26 : 24 |
24/10/20 20:30 |
||
Dijon Bourgogne - JS Cherbourg Manche |
Division 2 Men |
24 : 30 |
24/10/20 20:30 |
||
HSG Nordhorn-Lingen - THW Kiel |
1. Bundesliga |
29 : 35 |
24/10/20 20:30 |
||
Grand Besancon Doubs - Saran Loiret Handball |
Division 2 Men |
23 : 29 |
24/10/20 20:15 |
||
Cordoba Handball - UCAM BM. Alcobendas |
Division de Honor Plata Gr.B |
26 : 31 |
24/10/20 20:00 |
||
Puerto del Carmen - Prosetecnisa Zuazo |
Division de Honor Women Gr.A |
24 : 38 |
24/10/20 20:00 |
||
Póvoa AC - Águas Santas Milaneza |
Primeira Divisao |
22 : 27 |
24/10/20 20:00 |
||
Eivissa - Sporting Alicante |
Division de Honor Plata Gr.A |
27 : 30 |
24/10/20 19:30 |
||
KS Gwardia Opole - Gaz-System Pogon Szczecin |
Ekstraklasa |
28 : 21 |
24/10/20 19:30 |
||
TV 05/07 Hüttenberg - HC Elbflorenz Dresden |
2. Bundesliga |
33 : 33 |
24/10/20 19:30 |
||
ND Santa Joana-Maia - ASS Assomada |
Primeira Divisao Feminina |
33 : 25 |
24/10/20 19:30 |
||
ASV Hamm-Westfalen - Dessau-Roßlauer HV |
2. Bundesliga |
26 : 27 |
24/10/20 19:15 |
||
AD Academia Sao Pedro Do Sul - CA Leça |
Primeira Divisao Feminina |
14 : 15 |
24/10/20 19:15 |
||
Unio Esportiva Sarria - Sant Marti Adrianenc |
Division de Honor Plata Gr.A |
32 : 29 |
24/10/20 19:00 |
||
Naturhouse La Rioja - Angel Ximenez-Puente Genil |
Liga Asobal |
27 : 23 |
24/10/20 19:00 |
||
Clinicas Rincon Malaga Costa Del Sol - San Jose Obrero |
Division de Honor Women Gr.A |
31 : 19 |
24/10/20 19:00 |
||
JKS Jaroslaw - Metraco Zaglebie Lubin |
Ekstraklasa Women |
22 : 30 |
24/10/20 19:00 |
||
Vinkovci - Sesvete |
Premijer Liga |
28 : 29 |
24/10/20 19:00 |
||
Balonman Lalin - F.C. Barcelona B |
Division de Honor Plata Gr.A |
29 : 36 |
24/10/20 19:00 |
||
Crvenka - RK Kikinda |
Super Rukometna Liga Gr.A |
28 : 37 |
24/10/20 19:00 |
||
RK Metaloplastika - RK Rudar Kostolac |
Super Rukometna Liga Gr.B |
26 : 27 |
24/10/20 19:00 |
||
VfL Lübeck-Schwartau - Wilhelmshavener HV |
2. Bundesliga |
26 : 23 |
24/10/20 19:00 |
||
HSG Bad Wildungen - Buxtehuder SV |
Bundesliga Women |
33 : 27 |
24/10/20 19:00 |
||
RK Porec - MRK Umag |
Premijer Liga |
33 : 25 |
24/10/20 19:00 |
||
Maiastars - CS Madeira |
Primeira Divisao Feminina |
22 : 19 |
24/10/20 19:00 |
||
AD Sanjoanense - SC Horta |
Primeira Divisao |
24 : 22 |
24/10/20 19:00 |
||
HC Linz AG - Alpla HC Hard |
Handball League Austria |
21 : 25 |
24/10/20 19:00 |
||
Moser Medical Krems - Bregenz Handball |
Handball League Austria |
32 : 25 |
24/10/20 19:00 |
||
ABC Braga/UMinho - Madeira SAD |
Primeira Divisao Feminina |
24 : 30 |
24/10/20 19:00 |
||
AA Avanca - Boavista FC |
Primeira Divisao |
24 : 21 |
24/10/20 19:00 |
||
Wr.Neustadt - UHC Müllner Bau Stockerau |
WHA Women |
24 : 28 |
24/10/20 19:00 |
||
UHC Eggenburg - BT Fuchse |
WHA Women |
31 : 23 |
24/10/20 19:00 |
||
SC kelag Ferlach - HSG Holding Graz |
Handball League Austria |
25 : 23 |
24/10/20 19:00 |
||
Trapagran - MMT Seguros Zamora |
Division de Honor Plata Gr.B |
26 : 29 |
24/10/20 18:30 |
||
BM. Alarcos Ciudad Real - Amenabar Zke |
Division de Honor Plata Gr.B |
23 : 22 |
24/10/20 18:30 |
||
Rocasa Gran Canaria Ace - BM. Porrino |
Division de Honor Women Gr.B |
25 : 27 |
24/10/20 18:30 |
||
RK Zeleznicar 1949 - RK Novi Pazar |
Super Rukometna Liga Gr.B |
37 : 23 |
24/10/20 18:30 |
||
RK Crvena Zvezda - ORK Samot 65 |
Super Rukometna Liga Gr.B |
31 : 30 |
24/10/20 18:30 |
||
Ciudad De Malaga - BM. Torrelavega |
Division de Honor Plata Gr.B |
28 : 31 |
24/10/20 18:00 |
||
Balonmano Salud Tenerife - Balonmano La Calzada |
Division de Honor Women Gr.B |
26 : 26 |
24/10/20 18:00 |
||
RK Vojvodina - RK Dubocica |
Super Rukometna Liga Gr.A |
29 : 16 |
24/10/20 18:00 |
||
RK Proleter Zrenjanin - RK Spartak Vojput |
Super Rukometna Liga Gr.A |
31 : 26 |
24/10/20 18:00 |
||
RK Dinamo Pancevo - RK Partizan |
Super Rukometna Liga Gr.A |
25 : 31 |
24/10/20 18:00 |
||
Neckarsulmer Sport-Union - HL Buchholz 08-Rosengarten |
Bundesliga Women |
33 : 25 |
24/10/20 18:00 |
||
GRK Varazdin 1930 - RK Bjelovar |
Premijer Liga |
24 : 20 |
24/10/20 18:00 |
||
Balonmano Bera Bera - Atlantico Pereda |
Division de Honor Women Gr.A |
36 : 14 |
24/10/20 18:00 |
||
Cegledi KKSE - Oroshazi FKSE |
1. Division |
22 : 22 |
24/10/20 18:00 |
||
Metz - Team Esbjerg |
Champions League Woman Gr.A |
31 : 29 |
24/10/20 18:00 |
||
AM Madeira - Sporting CP |
Primeira Divisao |
28 : 34 |
24/10/20 18:00 |
||
HK S-hof - HK Drott Halmstad |
Division 1 Södra Damer |
31 : 23 |
24/10/20 17:30 |
||
Skånela IF - Amo HK |
Allsvenskan |
27 : 23 |
24/10/20 17:15 |
||
Skanderborg Håndbold 2 dam. - IK Skovbakken II |
Judsk HB Forbund 2. Div Women Pulje 2 |
28 : 29 |
24/10/20 17:00 |
||
Wacker Thun - HC Kriens-Luzern |
NLA |
18 : 25 |
24/10/20 17:00 |
||
Hammarby IF HF - Anderstorps SK |
Allsvenskan |
41 : 24 |
24/10/20 17:00 |
||
Uhlz Perchtoldsdorf - HIB Handball Graz |
WHA Women |
26 : 30 |
24/10/20 17:00 |
||
Cocks - HC Tallinn |
SM Sarja |
35 : 23 |
24/10/20 16:45 |
||
Ajax København II W - HØJ damer |
Region Ost 2. Div Women Pulje 3 |
19 : 13 |
24/10/20 16:30 |
||
ÜMİTKÖY - Akdeniz Ü. Antalyaspor |
Superliq |
30 : 39 |
24/10/20 16:30 |
||
LIF Lindesberg - Vinslövs HK |
Allsvenskan |
26 : 22 |
24/10/20 16:30 |
||
HSG Blomberg-Lippe - VfL Oldenburg |
Bundesliga Women |
35 : 27 |
24/10/20 16:30 |
||
Tyresö Handboll - Rimbo HK Roslagen |
Allsvenskan |
32 : 33 |
24/10/20 16:15 |
||
København Håndbold - Viborg HK |
Handball League Women |
31 : 26 |
24/10/20 16:10 |
||
AIK Handboll Dam - Eskilstuna Guif |
Allsvenskan Damer |
25 : 24 |
24/10/20 16:00 |
||
ZTR Zaporozhye - HC Donbass Donetsk Oblast |
Superliga |
38 : 25 |
24/10/20 16:00 |
||
HK Torslanda Elit - VästeråsIrsta HF |
Allsvenskan |
29 : 36 |
24/10/20 16:00 |
||
DHG Odense 2 - Fredericia HK 1990 |
Judsk HB Forbund 2. Div Women Pulje 2 |
27 : 24 |
24/10/20 16:00 |
||
HC Dinamo-Viktor Stavropol - HC Dynamo Astrakhan |
Superleague |
31 : 31 |
24/10/20 16:00 |
||
HSC Kreuzlingen - LK Zug Handball |
Spar Premium League 1 Women |
27 : 33 |
24/10/20 16:00 |
||
IF Hellton Karlstad - Ystads IF HF W |
Division 1 Södra Damer |
23 : 24 |
24/10/20 16:00 |
||
Pylaias - Faiakas Corfu |
A1 Men |
32 : 26 |
24/10/20 16:00 |
||
MKS Piotrcovia Piotrkow Trybunalski - Energa AZS Koszalin |
Ekstraklasa Women |
33 : 28 |
24/10/20 16:00 |
||
Ribe-Esbjerg HH - Bjerringbro-Silkeborg |
Handball League Men |
22 : 27 |
24/10/20 16:00 |
||
Sir 1º Maio/Colégio João Barros - SL Benfica |
Primeira Divisao Feminina |
22 : 27 |
24/10/20 16:00 |
||
ABC/UMinho - CF Os Belenenses |
Primeira Divisao |
30 : 30 |
24/10/20 16:00 |
||
FTC-Rail Cargo Hungaria - RK Krim Mercator |
Champions League Woman Gr.A |
32 : 25 |
24/10/20 16:00 |
||
HK S-hof - IFK Karlskrona |
Division 1 Södra |
27 : 22 |
24/10/20 15:15 |
||
Ajax København II - Rødovre Håndboldklub |
Region Ost 2. Div Herrer Pulje 3 |
30 : 24 |
24/10/20 15:00 |
||
IF Kristianstad - HP Warta |
Division 1 Södra |
31 : 27 |
24/10/20 15:00 |
||
HK Drott Halmstad - Ystads IF HF U |
Division 1 Södra |
25 : 31 |
24/10/20 15:00 |
||
İSTANBUL ÜNİ. SPOR BİRLİĞİ - Nilüfer Belediyespor |
Superliq |
24 : 35 |
24/10/20 15:00 |
||
Grankulla IFK - HIFK |
SM Sarja |
26 : 27 |
24/10/20 15:00 |
||
Viby IF - Odder Håndbold |
Judsk HB Forbund 2. Div Herrer Pulje 2 |
27 : 30 |
24/10/20 15:00 |
||
Svendborg Håndboldklub - Fredericia HK 1990 2 |
Judsk HB Forbund 2. Div Herrer Pulje 2 |
20 : 27 |
24/10/20 15:00 |
||
Vendsyssel Håndbold - Randers HK |
Handball League Women |
22 : 23 |
24/10/20 15:00 |
||
SønderjyskE Damer - Roskilde Håndbold |
Divison 1 Women |
29 : 22 |
24/10/20 15:00 |
||
HØJ - SUS Nyborg |
Divison 1 Men |
31 : 25 |
24/10/20 15:00 |
||
GF Kroppskultur Dam - Team Eslövs IK |
Allsvenskan Damer |
25 : 34 |
24/10/20 15:00 |
||
Falk Horten - Sandnes |
1. Division Men |
29 : 32 |
24/10/20 15:00 |
||
Skånela IF - IF Hallby HK |
Allsvenskan Damer |
24 : 28 |
24/10/20 15:00 |
||
Chehovskie Medvedi - Taganrog-YUFU |
Superleague |
39 : 30 |
24/10/20 15:00 |
||
Lugi HF - HK Varberg |
Elitserien |
37 : 22 |
24/10/20 15:00 |
||
IF Stadion - Roskilde Håndbold |
Region Ost 2. Div Herrer Pulje 3 |
27 : 25 |
24/10/20 14:30 |
||
HK Give Fremad - SGI-Håndbold, Esbjerg 2 |
Judsk HB Forbund 2. Div Herrer Pulje 2 |
31 : 25 |
24/10/20 14:30 |
||
Borlänge HK - Bodens BK HF |
Division 1 Norra Damer |
19 : 16 |
24/10/20 14:30 |
© 2011 - 2024 the-handball-results.com - Sitemap - 18+ Play responsibly, visit www.begambleaware.org |
|