Name of the Match |
League / Tournament |
Country |
Match Result |
started on |
Match Detail |
Gyori Audi ETO KC - Brest Bretange |
Champions League Women Main Round Gr.2 |
27 : 27 |
26/01/20 19:00 |
||
IK Skovbakken - TMS Ringsted |
Divison 1 Men |
34 : 30 |
26/01/20 19:00 |
||
HIB Handball Graz - Hypo NÖ 1 |
WHA Women |
21 : 35 |
26/01/20 18:00 |
||
Szombathelyi KKA - Kisvarda Master Good SE |
1. Division Women |
23 : 20 |
26/01/20 18:00 |
||
HK S-hof - IF Kristianstad |
Division 1 Södra |
23 : 28 |
26/01/20 17:30 |
||
Madeira SAD - CA Leça |
Primeira Divisao Feminina |
21 : 16 |
26/01/20 17:00 |
||
DHC Slavia Praha - DHK Zora Olomouc |
WHIL Women |
31 : 30 |
26/01/20 17:00 |
||
Mors-Thy Håndbold 2 - Tvis HB 2 |
Judsk HB Forbund 2. Div Herrer Pulje 1 |
27 : 26 |
26/01/20 17:00 |
||
AIK Handboll Dam - Uppsala HK |
Division 1 Norra Damer |
33 : 30 |
26/01/20 17:00 |
||
Fredericia HK 1990 - Silkeborg-Voel KFUM 2 |
Judsk HB Forbund 2. Div Women Pulje 2 |
24 : 29 |
26/01/20 16:45 |
||
Rødovre Håndboldklub - Korsør Slagelse Elitehåndbold |
Region Ost 2. Div Herrer Pulje 3 |
29 : 24 |
26/01/20 16:30 |
||
Bodø HK 2 - Alta IF |
2.Division Men adv 1 |
24 : 23 |
26/01/20 16:30 |
||
Spanien - Kroatien |
EC Final |
22 : 20 |
26/01/20 16:30 |
||
Anderstorps SK - Vinslövs HK |
Division 1 Södra |
29 : 24 |
26/01/20 16:15 |
||
CS Madeira - Colégio Gaia |
Primeira Divisao Feminina |
21 : 21 |
26/01/20 16:00 |
||
Strands IF Hudiksvall - Spårvägens HF |
Division 1 Norra Damer |
32 : 18 |
26/01/20 16:00 |
||
HK Tyresö Strand - Bodens BK HF |
Division 1 Norra Damer |
13 : 23 |
26/01/20 16:00 |
||
GF Kroppskultur Dam - RP IF Linköping |
Division 1 Södra Damer |
20 : 23 |
26/01/20 16:00 |
||
1. FSV Mainz 05 W - BV Borussia 09 Dortmund |
Bundesliga Women |
21 : 39 |
26/01/20 16:00 |
||
HK Drott Halmstad - Skånela IF |
Allsvenskan Damer |
34 : 30 |
26/01/20 15:30 |
||
Filippos Verias - Drama |
A1 Men |
30 : 29 |
26/01/20 15:00 |
||
Otterup HK - Roskilde Handbold |
Divison 1 Men |
33 : 24 |
26/01/20 15:00 |
||
Dalby G-IF - TMS Ringsted II |
Region Ost 2. Div Herrer Pulje 3 |
21 : 29 |
26/01/20 15:00 |
||
Eskilstuna Guif - HK Aranäs |
Allsvenskan Damer |
18 : 20 |
26/01/20 15:00 |
||
New Zealand - China |
Asian Championship Men Placement Matches |
28 : 41 |
26/01/20 15:00 |
||
Rækker Mølle KFUM - Skjern Håndbold 2 |
Judsk HB Forbund 2. Div Herrer Pulje 2 |
35 : 24 |
26/01/20 15:00 |
||
Universitatea Cluj - SCM Gloria Buzau |
Liga Nationala Women |
27 : 29 |
26/01/20 15:00 |
||
Haslum W - Volda |
1. Division Women |
23 : 26 |
26/01/20 14:30 |
||
Grindsted GIF - Fredericia HK 1990 2 |
Judsk HB Forbund 2. Div Herrer Pulje 2 |
27 : 25 |
26/01/20 14:30 |
||
Tved G.- I. - BK Ydun damer |
Region Ost 2. Div Women Pulje 3 |
15 : 18 |
26/01/20 14:00 |
||
TM Tønder Håndbold - HØJ |
Divison 1 Men |
27 : 21 |
26/01/20 14:00 |
||
Søndermarkens IK - Viborg HK 2 |
Judsk HB Forbund 2. Div Women Pulje 1 |
25 : 36 |
26/01/20 14:00 |
||
Skrim Kongsberg - Ålgård W |
1. Division Women |
21 : 21 |
26/01/20 14:00 |
||
FIF Håndbold - Odense Håndbold |
Divison 1 Men |
27 : 30 |
26/01/20 14:00 |
||
Ajax København II - IF Stadion |
Region Ost 2. Div Herrer Pulje 3 |
24 : 31 |
26/01/20 14:00 |
||
SIF Ansager - Vejle Håndbold W |
Judsk HB Forbund 2. Div Women Pulje 2 |
20 : 21 |
26/01/20 13:30 |
||
Nøvling IF - Randers HH |
Judsk HB Forbund 2. Div Herrer Pulje 1 |
27 : 33 |
26/01/20 13:30 |
||
HK Silwing/Troja Dam - Alfta GIF Handboll |
Division 1 Norra Damer |
25 : 25 |
26/01/20 13:00 |
||
Ringkøbing Håndbold - TMS Ringsted |
Divison 1 Women |
29 : 22 |
26/01/20 13:00 |
||
IFK Örebro HK - Ystads IF HF W |
Division 1 Södra Damer |
17 : 26 |
26/01/20 13:00 |
||
HK Drott Halmstad - Ystads IF HF U |
Division 1 Södra |
31 : 26 |
26/01/20 13:00 |
||
CSKA Moscow HC - HC Stavropol |
Superleague Women |
34 : 23 |
26/01/20 13:00 |
||
Hong Kong - Australien |
Asian Championship Men Placement Matches |
23 : 17 |
26/01/20 13:00 |
||
BM Antequera Dolmenes - Handbol Bordils |
Division de Honor Plata Gr.A |
37 : 19 |
26/01/20 12:30 |
||
BM Cisne - Acanor Atletico Novas |
Division de Honor Plata Gr.A |
21 : 19 |
26/01/20 12:15 |
||
Pylaias - Ionikos NF |
A1 Men |
32 : 28 |
26/01/20 12:00 |
||
Vilniaus VHC Sviesa - HC Grifas-KKSC |
Rankikio Lyga |
41 : 21 |
26/01/20 12:00 |
||
Zumosol ARS Palma del Rio - BM. Alarcos Ciudad Real |
Division de Honor Plata Gr.A |
25 : 32 |
26/01/20 12:00 |
||
Aula Cultural - Balonmano Salud Tenerife |
Division de Honor Women Gr.A |
25 : 24 |
26/01/20 12:00 |
||
HK Silwing/Troja - Enköpings HF |
Division 1 Norra |
31 : 39 |
26/01/20 11:00 |
||
Akbuzat HC - CSKA Moscow |
Superleague |
24 : 33 |
26/01/20 09:30 |
© 2011 - 2024 the-handball-results.com - Sitemap - 18+ Play responsibly, visit www.begambleaware.org |
|