Name of the Match |
League / Tournament |
Country |
Match Result |
started on |
Match Detail |
NAAL Passos Manuel - Santa Joana Maia |
Primeira Divisao Feminina Playouts |
15 : 22 |
29/04/17 21:00 |
||
PSG Handball - MOL-Pick Szeged |
Champions League Men 1/4 Finals |
30 : 30 |
29/04/17 20:45 |
||
Celles - Fleury |
Division 1. Women Playouts |
25 : 26 |
29/04/17 20:45 |
||
Krka - Koper 2013 |
1. NLB Liga Playoffs |
27 : 27 |
29/04/17 20:30 |
||
Toulon - Issy Paris |
Division 1. Women Playoffs |
19 : 23 |
29/04/17 20:30 |
||
Chambray Touraine - Brest Bretange |
Division 1. Women Playoffs |
21 : 28 |
29/04/17 20:30 |
||
CS Juventude Mar - Académico FC |
Primeira Divisao Feminina Playouts |
18 : 21 |
29/04/17 20:00 |
||
CA Leça - Maiastars |
Primeira Divisao Feminina 5-8th Playoff |
17 : 20 |
29/04/17 20:00 |
||
ADA Maia/ISMAI - AA São Mamede |
Andebol 1 Playouts |
24 : 24 |
29/04/17 20:00 |
||
Naturhouse La Rioja - BM. Huesca |
Liga Asobal |
31 : 24 |
29/04/17 20:00 |
||
SG Leutershausen - ThSV Eisenach |
2. Bundesliga |
26 : 19 |
29/04/17 20:00 |
||
TV 1893 Neuhausen - TuS N-Lübbecke |
2. Bundesliga |
19 : 22 |
29/04/17 20:00 |
||
MT Melsungen - Saint Raphael |
EHF Cup Men |
23 : 31 |
29/04/17 20:00 |
||
SG BBM Bietigheim - HSG Blomberg-Lippe |
Bundesliga Women |
37 : 27 |
29/04/17 20:00 |
||
TV Nellingen - TuS Metzingen |
Bundesliga Women |
21 : 29 |
29/04/17 20:00 |
||
Dijon - Metz |
Division 1. Women Playoffs |
25 : 29 |
29/04/17 20:00 |
||
RK Spartak Vojput - RK Dinamo |
Super Rukometna Liga Winner Stage |
25 : 22 |
29/04/17 19:30 |
||
BV Borussia 09 Dortmund - TSV Bayer 04 Leverkusen |
Bundesliga Women |
18 : 33 |
29/04/17 19:30 |
||
SVG Celle - Buxtehuder SV |
Bundesliga Women |
21 : 28 |
29/04/17 19:30 |
||
TPSG FA Göppingen - Thüringer HC |
Bundesliga Women |
26 : 38 |
29/04/17 19:30 |
||
Dessau-Roßlauer HV - SG BBM Bietigheim |
2. Bundesliga |
22 : 20 |
29/04/17 19:30 |
||
HG Saarlouis - VfL Bad Schwartau |
2. Bundesliga |
27 : 24 |
29/04/17 19:30 |
||
Wilhelmshavener HV - EHV Aue |
2. Bundesliga |
33 : 27 |
29/04/17 19:30 |
||
ASV Hamm-Westfalen - TV 05/07 Hüttenberg |
2. Bundesliga |
30 : 26 |
29/04/17 19:15 |
||
Os Belenenses - Arsenal/LXS Group |
Andebol 1 Playouts |
30 : 28 |
29/04/17 19:00 |
||
Boa Hora FC/Roff - AA Avanca |
Andebol 1 Playouts |
30 : 33 |
29/04/17 19:00 |
||
AC Fafe - SC Horta |
Andebol 1 Playouts |
27 : 27 |
29/04/17 19:00 |
||
Union Leoben - HC ece bulls Bruck |
Handball League Austria Playout |
30 : 31 |
29/04/17 19:00 |
||
Celje Pivovarna Lasko - Urbanscape Loka |
1. NLB Liga Playoffs |
28 : 22 |
29/04/17 19:00 |
||
Dobova - Drava Ptuj |
1. NLB Liga Relegations |
25 : 23 |
29/04/17 19:00 |
||
Riko Ribnica - Gorenje Velenje |
1. NLB Liga Playoffs |
27 : 23 |
29/04/17 19:00 |
||
Slovenj Gradec 2011 - Istrabenz Plini Izola |
1. NLB Liga Relegations |
26 : 23 |
29/04/17 19:00 |
||
HSG Bad Wildungen - Neckarsulmer Sport-Union |
Bundesliga Women |
42 : 34 |
29/04/17 19:00 |
||
TSG Lu-Friesenheim - HSG Nordhorn-Lingen |
2. Bundesliga |
33 : 26 |
29/04/17 19:00 |
||
Cordoba Handball - BM. Torrelavega |
Division de Honor Plata Gr.A |
23 : 25 |
29/04/17 19:00 |
||
BM Cisne - Amenabar Zke |
Division de Honor Plata Gr.A |
32 : 27 |
29/04/17 19:00 |
||
Zumosol ARS Palma del Rio - S.D. Teucro |
Division de Honor Plata Gr.A |
27 : 27 |
29/04/17 19:00 |
||
Juanfersa Grupo Fegar - Viveros Herol BM. Nava |
Division de Honor Plata Gr.A |
27 : 29 |
29/04/17 19:00 |
||
F.C. Barcelona B - Real Grupo de Cultura Covadonga |
Division de Honor Plata Gr.A |
28 : 29 |
29/04/17 19:00 |
||
Handbol Bordils - MMT Seguros Zamora |
Division de Honor Plata Gr.A |
27 : 29 |
29/04/17 19:00 |
||
BM. Alarcos Ciudad Real - Tolosa CF Eskubaloia |
Division de Honor Plata Gr.A |
28 : 19 |
29/04/17 19:00 |
||
Bidasoa Irun - GlobalCaja Ciudad Encantada |
Liga Asobal |
33 : 34 |
29/04/17 19:00 |
||
Angel Ximenez-Puente Genil - Quabit BM. Guadalajara |
Liga Asobal |
30 : 29 |
29/04/17 19:00 |
||
HSC 2000 Coburg - HSG Wetzlar |
1. Bundesliga |
27 : 28 |
29/04/17 19:00 |
||
Bergischer HC - HBW Balingen-Weilstetten |
1. Bundesliga |
23 : 22 |
29/04/17 19:00 |
||
Mors-Thy Håndbold - Ribe-Esbjerg HH |
Playoffs Men |
23 : 24 |
29/04/17 18:30 |
||
Alavarium/Love Tiles - Colégio Gaia |
Primeira Divisao Feminina Playoffs |
21 : 34 |
29/04/17 18:30 |
||
Bjerringbro-Silkeborg - Team Tvis Holstebro |
Playoffs Men |
26 : 33 |
29/04/17 18:30 |
||
F.C. Barcelona - THW Kiel |
Champions League Men 1/4 Finals |
23 : 18 |
29/04/17 18:30 |
||
Juve Lis - CS Madeira |
Primeira Divisao Feminina 5-8th Playoff |
21 : 28 |
29/04/17 18:00 |
||
SL Benfica - AM Madeira |
Primeira Divisao Championship Group |
31 : 28 |
29/04/17 18:00 |
||
MKS Selgros Lublin - Energa AZS Koszalin |
Ekstraklasa Women Playoff |
26 : 26 |
29/04/17 18:00 |
||
PPD Zagreb - MRK Umag |
Premijer Liga Championship |
36 : 27 |
29/04/17 18:00 |
||
Viljandi HC - Pölva Serviti |
Meistriliiga Play Offs |
24 : 27 |
29/04/17 18:00 |
||
RK Crvena Zvezda - ORK Samot 65 |
Super Rukometna Liga Winner Stage |
33 : 24 |
29/04/17 18:00 |
||
RK Nexe - Dubrava |
Premijer Liga Championship |
33 : 28 |
29/04/17 18:00 |
||
UCAM BM. Alcobendas - BMC |
Division de Honor Plata Gr.A |
24 : 22 |
29/04/17 18:00 |
||
Reale Ademar Leon - BM Servigroup Benidorm |
Liga Asobal |
33 : 22 |
29/04/17 18:00 |
||
Bekescsaba ENKSE - Alba Fehervar KC |
1. Division Women |
30 : 23 |
29/04/17 18:00 |
||
DVSC KKFT - Ipress Center-Vac |
1. Division Women |
27 : 29 |
29/04/17 18:00 |
||
Kisvarda Master Good SE - FTC-Rail Cargo Hungaria |
1. Division Women |
26 : 30 |
29/04/17 18:00 |
||
Eger SBS Eszterhazy - Vaci KSE |
1. Division |
36 : 24 |
29/04/17 18:00 |
||
CYEB Budakalasz - Mezokovesdi KC |
1. Division |
35 : 30 |
29/04/17 18:00 |
||
Balmazujvarosi KK - B.Braun Gyongyos |
1. Division |
25 : 21 |
29/04/17 18:00 |
||
Gorica - Vinkovci |
Premijer Liga Championship |
29 : 27 |
29/04/17 17:00 |
||
Colégio João Barros - Madeira SAD |
Primeira Divisao Feminina Playoffs |
15 : 17 |
29/04/17 17:00 |
||
CSM Fagaras - CSM Focsani |
Liga Nationala Men Playouts |
21 : 19 |
29/04/17 17:00 |
||
Tatran Litovel - KH Koprivnice |
ZUBR Extraliga Playouts |
33 : 31 |
29/04/17 17:00 |
||
RK Zamet Rijeka - GRK Varazdin 1930 |
Premijer Liga Relegation |
31 : 33 |
29/04/17 17:00 |
||
RK Porec - Rudar |
Premijer Liga Relegation |
31 : 24 |
29/04/17 17:00 |
||
KGHM Mertaco Zaglebie Lubin - EKS Start Elblag |
Ekstraklasa Women Playoff |
25 : 20 |
29/04/17 17:00 |
||
BM. Villa de Aranda - Frigorificos Morrazo Cangas |
Liga Asobal |
28 : 31 |
29/04/17 17:00 |
||
SC Magdeburg - Helvetia Anaitasuna |
EHF Cup Men |
35 : 32 |
29/04/17 17:00 |
||
IK Sävehof - Skuru IK |
Elitserien Damer Play offs |
34 : 22 |
29/04/17 17:00 |
||
København Håndbold - FC Midtjylland |
Playoffs Women |
29 : 23 |
29/04/17 16:10 |
||
SPR Pogon Baltica Szczecin - Vistal Gdynia |
Ekstraklasa Women Playoff |
27 : 27 |
29/04/17 16:00 |
||
ÉRD - Gyori Audi ETO KC |
1. Division Women |
23 : 34 |
29/04/17 16:00 |
||
MKS Olimpia Nowy Sacz - KPR Kobierzyce |
Ekstraklasa Women Playouts |
23 : 18 |
29/04/17 16:00 |
||
IFK Tumba HK - Vinslövs HK |
Qualification Allsvenskan |
30 : 21 |
29/04/17 15:00 |
||
HKM Slovan Duslo Sala - MSK Povazska Bystrica |
Extraliga Playoffs |
27 : 22 |
29/04/17 15:00 |
||
Besiktas JK - Maliye Milli Piyango SK |
Superliq |
38 : 33 |
29/04/17 15:00 |
||
CSM Bistrita - HCM Roman |
Liga Nationala Women |
27 : 23 |
29/04/17 15:00 |
||
Füchse Berlin - Grundfos Tatabanya KC |
EHF Cup Men |
28 : 22 |
29/04/17 15:00 |
||
Lugi HF - H 65 Höör |
Elitserien Damer Play offs |
25 : 18 |
29/04/17 15:00 |
||
KS Vive Tauron Kielce - Gornik Zabrze |
Ekstraklasa Playoffs |
32 : 19 |
29/04/17 13:00 |
||
ASC Corona Brasov - CSM Bucuresti |
Liga Nationala Women |
26 : 36 |
29/04/17 11:30 |
||
CSM Satu Mare - CSU Suceava |
Liga Nationala Men Playouts |
31 : 25 |
29/04/17 10:00 |
© 2011 - 2024 the-handball-results.com - Sitemap - 18+ Play responsibly, visit www.begambleaware.org |
|